Nerwy w szpitalu. Sprzątaczki nie chcą pracować, bo nie mają wypłat

Napięta atmosfera panuje wśród sprzątaczy i sprzątaczek, zatrudnionych przez firmę L.S Med. Dzisiaj personel odmówił pracy, bo ich pracodawca kolejny miesiąc z rzędu spóźnia się z wypłatą wynagrodzeń.

W szpitalu dopiero co skończyło się spotkanie w tej sprawie.

- Za co mamy żyć? Banki do nas wydzwaniają i pytają, dlaczego nie płacimy rat. Nie mamy za co uiszczać opłat za wodę czy prąd. Telefony mamy poblokowane. Ciągle jesteśmy oszukiwani, że pieniądze będą. Tymczasem 10 już dawno minął. Co miesiąc jest taka sama sytuacja - żalą się pracownicy L.S. Med-u z Kutna.

Atmosfera z przedstawicielami warszawskiej firmy była dzisiaj bardzo napięta.

- To może zostawcie samochód w zastaw. Oddamy go, gdy na naszych kontach będą pieniądze - grzmiał personel.

- Przepraszam Państwa za tę sytuację. Nasi kontrahenci nie płacą nam, przez to nam brakuje środków na Wasze wypłaty - mówił Mariusz Bednarski, doradca L.S. Med-u, który do Kutna przyjechał wspólnie z prezesem firmy Dominikiem Kamińskim. - Dzisiaj będziemy prowadzić rozmowy z naszymi kontrahentami. Liczymy, że jutro pieniądze będą na Państwa kontach, jeśli nie, to w czwartek rano przywieziemy gotówkę - dodał i zobowiązał się do tego na piśmie w obecności załogi.

- A co jeśli tych pieniędzy nie będzie? - padały głosy z sali?

- Na pewno przyjedziemy do Państwa w czwartek rano - zapewniał M. Bednarski.

Sprzątacze i sprzątaczki zapowiadają, że jeśli pieniędzy nie będzie w czwartek, to w czwartek nie będą pracować. Już dzisiaj odeszli na kilka godzin od swoich stanowisk, co wywołało zdenerwowanie pracowników szpitala. Narzekali, że sale są brudne.

Więcej na ten temat w czwartkowym wydaniu Gazety Lokalnej.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


45 komentarzy

Temat ID: 42557

Pracownicy poczuli się oszukani, kiedy musieli czekać na to, co im się prawnie należy. Trzeba jednak dodać, że sprawa nie jest taka prosta. Wiadomo przecież, że L.S.Med sam postawiony był w niezbyt komfortowej sytuacji – szpital wcale mu nie ułatwiał.


Temat ID: 42557

sprawa swego czasu dość głośna…. ucierpieli na niej pracownicy, chociaż i paradoksalnie, nie była to łatwa sytuacja dla firmy, dlaczego? Przez chwilę znalazła się trochę pod ścianą, kiedy czekała na pieniądze od kontrahentów i sama również musiała się uporać z sytuacją.


Temat ID: 42557

Czasem bywa, że tracimy zaufanie do firmy, gdy nie dzieje się najlepiej, ale prawda jest taka, że L.S.Med pokazał, że jest mimo wszystko wiarygodną firmą.


Temat ID: 42557

firma długi czas pracowała na to, aby nastąpiły pozytywne zmiany.


Temat ID: 42557

To, co było nie tak, już minęło i mozna spokojnie patrzeć w przyszłość. Tak się przynajmniej wydaje.


Temat ID: 42557

bo Polacy tak mają, że pamietają to co było nie tak. A przecież, trzeba patrzec w przyszlosc i trzymac kciuki za firme ktora najgorsze ma juz za sobą.


Temat ID: 42557

myślę że nie ma już co roztrząsać - liczą się efekty, które nastąpiły.


Temat ID: 42557
  • by ~:P
  • 1613 dni temu

Całą tą firmą jak i wszystkimi innymi tak naprawdę zarządza i o wszystkim decyduje p. Bednarski a p. Kamiński figuruje jedynie na papierze. A gadki o tym że im klienci nie płacą to stara śpiewka na swoje przyjemności ( nowe auta, weekendy na jachcie itp.) zawsze kasa się potrafiła znaleźć. Żenujące jest to że nawet urzędy nie potrafi się dobrać do tego pana i jego firm.


Temat ID: 42557

To znaczy tak. Z tego co mi wiadomo na te chwilę firma wywiązała się z warunków umowy. Późno, ale zawsze.


Temat ID: 42557

Ważne jest czy firma zachowała się właściwie i wypełniła warunki umowy(?)


Temat ID: 42557

No trudno bo kiedy słyszy się, że w pracodawcy w Polsce to sami złodzieje, to potem człowiek się zastanawia, czy może znów się nie przejedzie.


Temat ID: 42557

Żyjemy w kraju, kiedy nic nie jest pewne. Ludzie tracą prace z dnia na dzień. I kiedy ktoś składa nam zapewnienia, choćby miał dobre intencje, też nam trudno jest uwierzyć.


Temat ID: 42557

nie schował bo nie mógł. Gdyby tak zrobił świadczyłoby to o nim bardzo źle!


Temat ID: 42557

z tego, co się orientuję to L.s.med nie schował głowy w piasek.


Temat ID: 42557

nie będę się wymądrzać, bo gdy ludzie nie otrzymują kasy, to jest nie do pomyślenia. Dziwne, że pozytywne wpisy zaczęły się pojawiać, jak zaczęło okazywać się, że firma nie otrzymała płatności od kontrahentów i dlatego opóźniła wypłaty i powoli coś tam jednak działała, z tego, co słyszałam, bo wypłaty wpływały.


Temat ID: 42557

W lewym dolnym rogu jest informacja z jakiego IP piszę się komentarz. Wszystkie pozytywne wpisy mają jeden nr. Więc nie damy sobie zamydlić oczu. Wiemy kto pisze te pozytywy. Z brakiem pozdrowień dla L.S Med


Temat ID: 42557

Żale powinno sie zostawić na boku i się porozumieć. Wtedy może nie byłoby tylu dodatkowych problemow. a kiedy słyszy sie o pracownikach, ktorzy nie otrzymali pieniędzy na czas, to szlak człowieka trafia. Tylko, że wiem, że i firma czekała za tym, co jej sie należy.


Temat ID: 42557

Myślę, że oceniać można wtedy, gdy wiemy, jakie problemy ma przedsiębiorca. Najlepiej kogoś osądzić.


Temat ID: 42557

sprzedamdlug (kropka) com Dobrze zapamietajcie Panów ze zdjęć. Jest szansa, że za niedługi czas będą prowadzić kolejną firmę. Pan doradca:) LS Med Mariusz Bednarski


Temat ID: 42557

Trzeba wiedzieć, z czym boryka się przedsiębiorca, dopiero potem można oceniać.


Temat ID: 42557

W takich sytuacjach rzadko winna jest jedna strona. Moim zdaniem winny jest i szpital i firma. Szkoda, że ocenia się zazwyczaj przedsiębiorcę. Wiadomo, że w szpitalu też nie działo się najlepiej.


Temat ID: 42557

To jakaś paranoja, sprzątaczki nie chcą pracować, bo nie dostają kasy na czas, firma płaci z opóźnieniem, szpital coś tam jeszcze kombinuje. tylko w polsce tak może być, że wszyscy mówią na wszystkich. widocznie winni są wszyscy. l.s.med rzeczywiście opóźnił wypłaty, no ale fakt faktem, że coś z tym zrobił.


Temat ID: 42557

No, jeśli firmie nie płacono, to też dziwne, żeby ona mogła wypłacić kasę od razu swoim pracownikom. Niektórzy mogliby też trochę lepiej poznać sytuację, a nie oceniać.


Temat ID: 42557

ha ha jeszcze się ktoś nabierze na obietnice Pana Bednarskiego vel oszust


Temat ID: 42557

Pracownicy się buntują i nie chcą pracować, szpital wymyślił plan, jak pożegnać się z firmą, a L.S.Med nie otrzymał pieniędzy od kontrahentów i sam opóźnił wypłaty...


Temat ID: 42557

Najgorsze są układy i powiązania. L.S.Med nie płacił ludziom na czas, a L.S.Medowi nie płaci szpital. W dodatku ma pełno przeciwników, którzy mu nie pomagają, a wręcz utrudniają, ponieważ, jak słychać, Rada Miasta ma inną firmę na jego miejsce.


Temat ID: 42557

I bardzo dobrze, ze nie pracuja! Koniec sponsorowania bogatych nierobow kosztem zyc innych ludzi! W koncu jakis czlowiek (nie chce uzyc slowa oszust, lecz to samo sie cisnie na usta) ich zatrudnil, wiec gdzie pieniadze??? Kim jest ten czlowiek??? Sprzataczki wykonaly swoja prace! Nie wiem jak ci co okradaja te kobieciny ktore sobie rece urabijaca ciezko pracujac fizycznie cale zycie po 8 godzin dziennie i zarabiajac przy tym najnizsza krajowa, moga spac spokojnie, ze ograbiaja ich nawet z tego???


Temat ID: 42557
  • by ~mh
  • 1645 dni temu

No niechżesz ktoś się zlituje nad tymi pacjentami i wyłoży wreszcie te pieniądze na stół!!! Bo zegar tyka i zbliża się godzina zero dla szpitala.


Temat ID: 42557

[quote=~kominiarz]kutnowskich lekarzy stać na kupno szpitala,może to jest dobre rozwiązanie problemu????[/quote] STAĆ bo się w Kutnowskim Szpitalu dorobili !!!


Temat ID: 42557

kutnowskich lekarzy stać na kupno szpitala,może to jest dobre rozwiązanie problemu????


Temat ID: 42557

pisac do interwencji a kasa sie znajdzie na jutro


Temat ID: 42557

A może to jest tak,że szpital nie płaci firmie sprzątającej za usługę,a ta firma niema potem na pensje dla sprzątaczek.


Temat ID: 42557

Coraz więcej młodych wyjeżdża z tego kraju bez perspektyw, więc i coraz mniej jeleni zostało do strzyżenia podatkami i wszystko zaczyna się sypać. Cała koncepcja łupienia społeczeństwa bierze w łeb. Wszystko działało dopóki ludzie grzecznie łożyli na nierobów. Jednak widząc co się dzieje, coraz mniej osób jest zainteresowanych aby dalej finansować ten cały burdel który jest w kraju, a przecież ci na górze od ust sobie nie odejmą i to jest źródło wszelkich kłopotów!


Temat ID: 42557

No gdzie są te cholerne pieniądze, no gdzie? Może pod łóżkami szpitalnymi schowane? Nie? W szafkach też nie ma? To może w toaletach poukrywane? Też nie??? To może pacjenci wynieśli? Też nie? No to kuźwa gdzie są te piep...ne pieniądze???!!! Aaaa już wiem! Trzeba jeszcze zajrzeć do portfeli wysokich rangą osób. Tam powinny się znajdować pliki banknotów i platynowe karty. Panowie, proszę zdjąć marynarki i ściągnąć spodnie!


Temat ID: 42557

"niedajboże pacjent to już koniec,bród, smród i ubustwo? I dziwić się Prezydent RP zrobił błąd...??? Temu "uczonemu" nawet pisownia w kompie nie pomogła....?????


Temat ID: 42557

TAKI SZPITAL....I TAK POTRZEBNY MIESZKAŃCOM IDZIE NA ZMARNOWANIE.PRACOWAŁAM W TYM SZPITALU I BARDZO DOBRZE GO WSPOMINAM,ALE TO BYŁO DAWNO TEMU.....TE CIĄGŁE ZMIANY DYREKCJI,KTÓRE PAMIĘTAM.........KOSZMAR!!!!!!!!!A SZŁY ZA TYM DUŻE PIENIĄDZE NA ODPRAWY.LEKARZE Z ŁODZI ZATRUDNIANI.TEJ GRUPIE ZAWODOWEJ CIĄGLE BRAKUJE KASY,PO PIĘĆ ETATÓW A W NOCY NA DYŻURACH NIEPRZYTOMNI.......


Temat ID: 42557

a zamknąć ten szpital w holere i bendzie spokuj


Temat ID: 42557
  • by ~A
  • 1646 dni temu

Dziadostwo!Ci najniżej w hierarchii zawsze mają najgorzej a ludzie na wysokich stołkach pławią się w luksusach i załatwiają swoje prywatne sprawy w czasie godzin pracy!


Temat ID: 42557

A jeszcze niedawno świętowano ISO. Co się stało przez te parę dni? Czyżby audyt pogrążył szpital? Za darmo na pewno tego nie zrobili. ;-)


Temat ID: 42557

Może trzeba zacząć od przejrzenia kontraktów lekarskich i wszelkich innych. Może okazać się, że kontrakty i umowy zlecenia pochłaniają 100% a nawet więcej kwoty kontraktu i na nic więcej nie ma pieniędzy. Może zacznijmy od tego. A bandaże i strzykawki nie mówiąc o lekach kupi się przy okazji jak wystarczy kasy. :-(


Temat ID: 42557

Wszyscy radni powiatu wiedzieli co się dzieje w szpitalu i co zrobili przez cztery lata? czy ktoś pomógł tym biednym sprzątaczkom? Teraz przed wyborami będą dyskutować? za późno panowie. Pamiętamy jakie były wasze układanki i kolesiostwo. Debich nie nie krzyczy bo znał sprawy i też tolerował i nikomu nic nie pomógł. Czy pomógł tym kobietom? Nie! , czy pomógł panią z Biura Pracy? Nie! i.t.d....... Dobra gadana a efekty żadne.


Temat ID: 42557

Pozostaje tylko pikieta pod starostwem tam przecież zarząd powiatu (PiS PO Pokolenia) bierze dużą kasę za nadzór nad szpitalem. To oni doprowadzili do wielomilionowego długu i tragicznej sytuacji w szpitalu.


Temat ID: 42557

Szpital???????? dla mnie to nie szpital w dniu wczorajszym udałam sie z córka do poradni chirurgicznej na zmiane opatrunku i kontrole poniewaz miała mały wypadek w piątek .Niestety odmówiono nam przyjecia i kazano jechać na opatrunek do Łodzi bo tam sie mieści chirurgia dziecieca .Prosiłam chociaz o zmiane opatrunku pani powiedziała że nie byłam nawet zapisana a ja jej na to ze jak miałam sie zapisac jak wypadek był w piatek . Ten szpital to masakra jakaś....


Temat ID: 42557

W pełni popieram pracowników. Niech zarząd szpitala i firmy L.S MED weźmie się za mopy i niech sprząta skoro nie chce płacić godnie za ciężką pracę. Jak tak można ludzie mają rodziny i domy na utrzymaniu, wykonują swoje obowiązki i nie dostają za to wynagrodzenia w terminie. Wstyd! Skoro nie płacą pracownikom to należało by wstrzymać płace dla dyrekcji i obciążyć ich kosztami wypłat dla pracowników. Zlicytować ich majątki i oddać należne pracownikom!


Temat ID: 42557

to już koniec,bród, smród i ubustwo


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*