Dyrektor nie zgadza się z zarzutami, zarząd kontroluje

Ogromne emocje wywołuje sprawa rzekomych nieprawidłowości podczas procedury konkursowej w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie. Sprawę poruszył na wczorajszej sesji lider powiatowej opozycji Krzysztof Debich, który twierdzi, że w MDK mogło dojść do przestępstwa fałszowania dokumentów. Zdaniem radnego z dokumentów wynika, że w procedurze konkursowej brał udział m.in. przedstawiciel rady rodziców, która w momencie przeprowadzania postępowania konkursowego w ogólne w placówce nie istniała.

Z takim postawieniem sprawy nie zgadza się sam zainteresowany, dyrektor MDK Cezary Górczyński.

 - Wówczas w MDK - u nie mieliśmy Rady Rodziców. Był za to Komitet Rodzicielski i właśnie jego przedstawiciel zasiadał w komisji konkursowej. Absolutnie nie zgadzam się z tymi zarzutami. Radny jest najwidoczniej źle poinformowany, nie wiem z czego mogą wynikać te ataki na moją osobę - przekonuje dyrektor MDK.

Sprawie bardzo dokładnie przygląda się Zarząd Powiatu. Jego członkowie są jednak ostrożni w osądach.

- W Młodzieżowym Domu Kultury przeprowadziliśmy kontrolę wewnętrzną. Sprawę zbadało również Łódzkie Kuratorium Oświaty. Obecnie pracujemy nad protokołami po kontroli w MDK i w najbliższym czasie wyciągniemy wnioski - zapewniał na sesji Mirosław Ruciński, członek Zarządu Powiatu.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


4 komentarze

Temat ID: 42563

Pan Cezary to właściwy człowiek na właściwym miejscu , ale jak zwykle komuś to wadzi :)


Temat ID: 42563

Te sensacyjne informacje o MDK pewnie pochodzą od pszeszczepionego na łóno PARTII pana J.G. nota bene znanego bajkopisarza.


Temat ID: 42563

RUCIŃSKI jako szef pionu edukacji i drogownictwa w Powiecie to jest dopiero "fachowiec" i "gwiazda". Jako "wybitny" drogowiec i szef Wydziału Drogowego w Starostwie dał poznać się kilka lat temu - zrealizował inwestycję drogową, którą następnie przecięła inwestycja autostradowa, został za to "wyróżniony" - otrzymał od poprzedniego starosty art. 52, czyli zwolnienie dyscyplinarne. Jego pracę i dokonania doceniła natomiast Starosta GAL - GRABOWSKA, która przydzieliła mu jako członkowi zatządu drogoenictwo i jeszcze dodatkowo wdukację. A teraz jak widać mamy problemy. Ciekawe, jak wyglądał nadzór RUCUŃSKIEGO nad Wydziałem Edukacji w Starostwie, skoro mamy taki pasztet. Wydział Edukacji w Starostwie i jego dyrektor BANASIAK jako organizatorzy konkursu powinni być zorientowani w sytuacji każdej z podległych placówek. Oni nic nie róznią sie od DĄBROWSKIEJ, a co miało być - jak mówiła GAL - GRABOWSKA - "nowa jakość".


Temat ID: 42563
  • by ~bbb
  • 1677 dni temu

Dyrektorek MDK jest nieskazitelnie czysty jak jego brat co robi w kutnowskiej drogowce . . .


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*