Kolejne firmy pukają do strefy

Dwie dodatkowe uchwały, jedną w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na terenie między Sklęczkowską, Wschodnią a Bohaterów Walk nad Bzurą, a drugą dotyczącą sprzedaży działek w strefie, podjęli radni podczas dzisiejszej, miejskiej sesji.

- Uchwały te mają związek z negocjacjami, jakie prowadzimy z inwestorami. Zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego wiążą się z tym, że przedsiębiorca chce pobudować halę magazynową o 40 metrach wysokości, a przepisy zezwalają na 16 m w tej chwili - uzasadniał uchwałę prezydent Zbigniew Burzyński. - Chodzi o firmę z branży spożywczej, która zamierza mieć zatrudnienie na poziomie 300 osób.

Druga uchwała dotyczyła z kolei terenów inwestycyjnych pomiędzy Metalową a Lotniczą.

- Jest dwóch inwestorów, którzy pozyskali środki z Unii Europejskiej i zależy im na tym, by zakończyć procedury związane z uruchomieniem zakładów jeszcze w tym roku. To reprezentanci branży metalowej, którzy chcą zatrudnić po około 30 osób każda - dodawał włodarz Kutna. 

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


20 komentarzy

Temat ID: 42727
 • by ~xy
 • 1626 dni temu

następny zakład Pana Pini czyli praca dla ukraińców, w Hamburgerze ludzie nie mają pracy polacy odsyłani są do domu a ukraińcy pracują


Temat ID: 42727
 • by ~j23
 • 1628 dni temu

oj ludzie ludzie niby z Kutna a nikt nie wspomniał o firmie KELLOGG"S bardzo dużo ludzi zatrudniła i zatrudni jeszcze i SONOCO po sąsiedzku oby więcej takich inwestycji pozdrawiam kutnian:papa:


Temat ID: 42727
 • by ~xxx
 • 1629 dni temu

Może pukać i się interesować nawet tysiąc inwestorów !! Jak nie dadzą w łapę , to nic nie dostaną ;-) Jakim cudem pini jaszcze funkcjonuje ?? Co z oczyszczalnią i ochroną środowiska ?? O pracownikach nie wspomnę ...


Temat ID: 42727

Czas na zmiany. Burzyński już się zmanierował a tych dwóch jego zastępców to już pełna arogancja i chamstwo. Te typki uważają się za ludzi z innej klasy a władza im się należy jak psu zupa. Czas im udowodnić że się MYLĄ!!!.


Temat ID: 42727

strefa jest strefa na wlasnch zasadach, a zatrudnienie nie wzrasta.wile szumu a jak zwykle nic nie wyjdzie. smutek panie prezydencie.zatrudnia 30 osob? po znajomosci.....


Temat ID: 42727

A debile jak przemo 34 włącza kompa i poskomla jacy to oni biedni.


Temat ID: 42727

Dotyczy to inwestorów których juz znamy. Magazyn. New cold chce wysoki magazyn. Na metalowej natomiast powstaje prototypownia i rozbudowuje sie firma bell. Dostała dotacje unijne. Nie sa to nowi inwestorzy. Przykr mi, Ta branza spozywcza to PINI POLONIA UNO. Beda robic paczkowane szynki i kielbasy. To oni maja miec 300 osob. Artykuł jest mądrze napisany.Rekalam władzy rzadzacej. Jesli jednak Burzynski rozbuduje po raz kolejny strefe ekonomiczna po drugiej stronie skleczkoskiej o znaczne tereny, powiedzmy 20 hektarów to zagłosuje na niego ponownie.Ma czas do wyborów.To jak rozwinie strefe to jego własnie głosy i sila Kutna.


Temat ID: 42727

janek i tak co cztery lata. A brak kandydatów to efekt, że ludzie boją się stracić pracę, albo że ich rodzina będzie mobbowana. Poza tym te artykuły jak to inwestorzy pukają do strefy to już czytam od wielu lat, a bezrobocie i tak rośnie, a na argument, że nie , bo jest na tym samym poziomie, powiem tylko tyle, że trzeba doliczyć te tysiące kutnian, które wyjechały z tego miasta za chlebem, bo w mieście burz nie ma dla nich pracy.


Temat ID: 42727

W Kutnie teraz duzo się buduje i nikt nie powie, ze nic się nie dzieje.. Ale czekam na to AZ inni kandydaci się ujawnia i może któryś mnie do siebie przekona. Jak narazie nie widze żadnej innej alternatywy..


Temat ID: 42727

300? Trzeba było powiedzieć 3000. A po wyborach, że inwestor się wycofał. WTEDY NAWET ZWOLNIENI Z TEVY NA WAS ZAGŁOSUJĄ.


Temat ID: 42727

Nic Wam nie pasuje. Sami wystartujcie w wyborach albo znajdźcie inwestora. Weźcie sie za robotę a nie przed kompem na forum. Nygusy!


Temat ID: 42727

I tak pewnie będzie prezydentem. Tylko dlaczego takimi metodami to robi?


Temat ID: 42727

jesteście niezłymi baranami... nie ma inwestorów - źle, Burzyński won! Są inwestorzy - źle, kiełbasa wyborcza (Burzyński won!) Idźcie na Wyszyńskiego albo na prace interwencyjne, bo lepiej żebrać niż zarabiać. Zaorać was.


Temat ID: 42727

Dwóch inwestorów puka przed wyborami!!!Ludzie nie głosujmy na tych co roztrwaniają pieniądze podatnikow


Temat ID: 42727

Dla mnie to klasyczna KIEŁBASA WYBORCZA, coś w podobie NIDERLANDÓW ZAGŁOBY.


Temat ID: 42727
 • by ~p
 • 1629 dni temu

A w Żychlinie nadal nic się nie dzieje - Bieda


Temat ID: 42727
 • by ~!!!
 • 1629 dni temu

z 300 po wyborach zrobi się 30 pracowników w tym 20 za wschodu !!!


Temat ID: 42727
 • by
 • 1629 dni temu

a debile zaglosuja


Temat ID: 42727

Trzeba być niespełna rozumu, aby po dzisiejszych cenach działek powiększać strefę. Niech sobie idzie "amerykanski" lub włoski biznesmen i sam kupi od rolnika.


Temat ID: 42727

Przed wyborami samorzadowymi , prezydent musi powiekszyc strefe ekonomiczna.To jego szansa na to bym ponownie na niego zagłosował.


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*