Konflikt interesów? Starosta odpowiada ws. A. Gieruli

Starosta Kutnowski Krzysztof Debich odpowiedział na zarzuty dotyczące konfliktu interesów, kierowane pod adresem Artura Gieruli, który łączył stanowiska członka zarządu powiatu (odpowiedzialnego za edukację) oraz nauczyciela w jednej z placówke oświatowych podległych powiatowi.

Jak informuje Jacek Saramonowicz, rzecznik starostwa nie było przeszkody w zatrudnieniu członka zarządu powiatu w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie.

- Analizując tą regulację prawną można stwierdzić, iż nie stanowi ona przeszkody w podejmowaniu przez członka zarządu powiatu dodatkowego zatrudnienia w szkole, posiadającej status powiatowej jednostki organizacyjnej, na stanowisku nauczyciela - tłumaczy rzecznik.

- Relacje pomiędzy obowiązkami i kompetencjami Członka Zarządu Powiatu – Pana Artura Gieruli na tym stanowisku oraz jego zatrudnienie na stanowisku nauczyciela (soboty i niedziele) nie stwarzały stanu, w którym zachodzą racjonalne obawy o możliwość działania w sposób stronniczy i interesowny - dodał.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


21 komentarzy

Temat ID: 45334

REFERENDUM - WYWALIĆ UKŁAD !!! PROSIMY RZETELNYCH DZIENNIKARZY Z KCI O NAGŁOŚNIENIE SPRAWY LICZYMY NA WAS


Temat ID: 45334

Moja ciotka informowała na bieżąco Wdowiaka o tym co wyprawia Gierula w gimnazjum-ten się tylko uśmiechał. Już teraz wiem dlaczego. Oj tych panów łączy wiele, oj wiele, dlatego Burzyński też sie ich boi


Temat ID: 45334

dr ogi Kutnianinie wolałbym kutnowiaku ,nie trzeba czekać 4 lata żeby ich odwołać wystarczy referendum i wynocha


Temat ID: 45334

ABY MOGŁY NASTĄPIĆ ZMIANY W NASZYM MIEŚCIE I POWIECIE MUSIMY ZATOPIĆ PLATFORMĘ. Wówczas GIERULE, Pawlaki, Wdowiaki nie będą miały wsparcia. Ci panowie nawzajem się hołubią. Mnóstwo ludzi w tym mieście doświadczyło zła od Gieruli, gdy ten uczył w Gimnazjum. Skarg na niego był ogrom. Wdowiak na to nie reagował, bo to przecież koledzy.Co Pawlak wyczynia w "Staszicu", też wiadomo. Zapewne nadejdzie czas, gdy ci trzej chłopcy odpowiedzą za swoje czyny, ale najpierw mądrze zagłosujmy w jesiennych wyborach. Zmierzch PO - jest ich końcem. Widzimy wrzenie ludzi i tego nic nie jest w stanie zatrzymać.


Temat ID: 45334

Bardzo mądrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I Pan K. Debich i Pan A. Gierula są to mądrzy, uczciwi ludzie, których osobiście poznaliśmy, szanują każdego człowieka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I tak powinno być. Pozdrawiamy serdecznie pana K. i pana A.


Temat ID: 45334

WYWALIĆ TEN POWIAT !!!! KUTNO WAM NIE UFA


Temat ID: 45334

A czy można łączyć z funkcją przewodniczącego GAMSu?


Temat ID: 45334

Tych dwóch Panów nie maja szacunku do obywateli ani honoru!!! Stawiają na kasę i karierę.Ale za 4 lata panowie wam się skończy to wszystko!!!!! I won z Kutna!!!!!


Temat ID: 45334

Analizując tą regulację prawną można stwierdzić, iż nie stanowi ona przeszkody w podejmowaniu przez członka zarządu powiatu dodatkowego zatrudnienia w szkole, posiadającej status powiatowej jednostki organizacyjnej, na stanowisku nauczyciela Ten doskonały przykład podany przez "ja" chyba jest za trudny do zrozumienia przez niektórych humanistów. Jeszcze raz go przytoczę. Czy ja dobrze rozumiem? Pan X jest szefem dyrektora Y szkoły w której to y jest szefem X. Czyli pan X ma wpływ na ocenę pracy, premie, itp pana Y, a pan Y pana X. To może Pan rzecznik poda przykład kiedy jest konflikt interesów? To są po prostu standardy działania PO.


Temat ID: 45334

Chwalić Pana,za Jego przezorność, że usadowił tego kutnowskiego bidulę GIERULĘ jedynie na chybotliwym stołeczku, szmacianego powiatu. I cóż ci on za grosz tam ukręci, na tej powiatowej nędzy? Pewnie ledwie starczy mu na watę z cukru na patyku. Co innego gdyby został dajmy na to prezesem FIFA. Ale PAN wie co czyni - i tego drobnego, karłowatego moralnie uczyciela - cwaniaczka usadowił tam gdzie usadowił. FINANSE ŚWIATA - BEZPIECZNE (póki co).


Temat ID: 45334

to nowe standardy pana starosty ma gdzieś nasze opinie ,odezwie się do Nas ludzkim głosem za 4 lata ,żeby wyżebrać znowu te marne 500 głosów i mienić się uzdrowicielem tego co spieprzył


Temat ID: 45334

ODWOŁAĆ TEN POWIAT !!! ŚMIEJĄ SIĘ NAM W OCZY !!!


Temat ID: 45334
  • by ~ja
  • 1358 dni temu

Czy ja dobrze rozumiem? Pan X jest szefem dyrektora Y szkoły w której to y jest szefem X. Czyli pan X ma wpływ na ocenę pracy, premie, itp pana Y, a pan Y pana X. To może Pan rzecznik poda przykład kiedy jest konflikt interesów? To są po prostu standardy działania PO.


Temat ID: 45334

poobstawiali się stanowiskami a\etatami a swój swego kryje taki kraj przekretów


Temat ID: 45334

a pan KOMOROWSKI ZARZUCAŁ PANU DUDZIE ,ŻE BLOKUJE ETAT NA UCZELNI.


Temat ID: 45334

Czy już się obywatelom otworzyły oczy jaki jest starosta ? Kręci się z prędkością odpustowego wiatraczka byle tylko być przy korycie. Ale jak wróble prokuratorskie ćwierkają, będzie znowu miał problemy. I koryto mu się skończy.


Temat ID: 45334

Wie że robi źle i że niezgodnie z prawem ale robi to jak to nazwać.


Temat ID: 45334
  • by ~hgy
  • 1358 dni temu

Panie Jacku - nie wstyd panu takie bzdury powtarzać? ...


Temat ID: 45334

Ludzie, nie przeginajcie, dlaczego zaraz odmawiać człowiekowi pracy, kiedy ma odpowiednie kwalifikacje. przecież szkoła to albo nadzór powiatu albo miasta. przecież i tak ocena pracy nauczyciela należy do kuratorium, nie wiem czy jest on nauczycielem mianowanym czy nie, ale jeśli nie to powinien mieć ciągłość aby uzyskać niezbędny staż. Ciekawe jak zachowaliby się oponenci, gdyby znaleźli się w takiej sytuacji. Członkiem zarządu się bywa i co potem ??:?:;(


Temat ID: 45334

Ma w du....., to mało powiedziane, miała, ma i będzie miała, ot to. A Gierula słońce Peru II do odstawki.


Temat ID: 45334

Platforma wszystkie swoje przekręty przez 8 lat tak tłumaczyła. Gołym okiem widać że starostwo i prawo i dobre obyczaje ma w d..e.


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*