Bryllowanie specjalnie dla Kutna. Marcin Styczeń w kutnowskiej bibliotece

"Trzecia nad ranem", "21 gramów", "Madonna od popaprańców" - m.in. te utwory w wykonaniu Marcina Stycznia rozbrzmiały dzisiaj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Artysta z koncertem "Bryllowanie" wystąpił w ramach cyklu "Znani śpiewają poezję". M. Styczeń do Kutna miał przyjechać wspólnie z Ernestem Bryllem, jednak z uwagi na stan zdrowia poety, okazało się to niemożliwe. Bryll przesłał jednak specjalne pozdrowienia dla kutnian w materiale wideo.

Podczas dzisiejszego koncertu piosenki przeplatane były opowieściami o Erneście Bryllu, jego żonie, a także okolicznościach, w których powstawały utwory. Jedna z nich na przykład zrodziła się podczas śniadania.

- Mieszkałem wówczas na stancji u pani Ireny na warszawskim Żoliborzu. Pamiętam, że jedłem na śniadanie bułkę orkiszową z serkiem wiejskim. Tak powstała piosenka "Ojojoj" - mówił Marcin Styczeń, po czym wykonał ją z pomocą publiczności.

Marcin Styczeń to pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję.

Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Jego artystyczny dorobek to osiem płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


1 komentarz

Temat ID: 48299

wspaniały wieczór, podziękowania dla artysty , grał z serca..


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*