XXII Łapa za nami. Oto nagrodzeni!

XXII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Łapa" już za nami. Emocji było wiele, artystycznych uniesień również, ostatecznie wręczono dziś również nagrody i wyróżnienia. A tych jest wyjątkowo dużo...

Jury dorosłe w składzie:
1. Dominika Staniszewska - instruktor teatralny KDK - przewodnicząca Jury
2. Jadwiga Rzetelska – instruktor teatralny KDK, organizator i pomysłodawca przeglądu
3. Olga Czajkowska – Kulturoznawca, specjalizacja teatr- instruktor KDK
4. Małgorzata Klekowicka – animator kultury, stażystka
5. Marta Fijałkowska- instruktor KDK
6. Wioleta Tuchorska uczestnik Teatru PUSZEK , Grupy Teatralnej "od jutra", obecnie instruktor KDK

Jury dziecięco – młodzieżowe w składzie:
Teatr Puszek, Weronika Szydłowska, Emilia Szydłowska, Julka Czekalska, Gabrysia Kucharczyk, Sabinka Kucharczyk Natalia Gens, Zosia Lenarczyk, Natalia Maćkowiak, Kaja Górska, Zosia Czekalska, Wiktoria Rączka, Nikola Raczka, Zosia Bregier, Asia Bregier, Magda Lipska, Zuzia Olejnik, Ania Adamowska, Albert Drabik, Maja Augustynowicz, Gabryś Łopata ,Tobiasz Drabik, Eryk Woźniak, Oliwia Banasiak
Grupa Teatralna „od jutra” oraz STUDIO TEATRALNE ,,Oj’’:
Justyna Galant, Magdalena Ulanowska, Alicja Matuszewska, Daria Przyłoga, Patryk Raczyński

po obejrzeniu 21 spektakli konkursowych postanowiło przyznać następujące wyróżnienia indywidualne i nagrody:

W I kategorii WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE ufundowane przez KDK w postaci nagród rzeczowych dla:
1. Postać DZIADKA ze spektaklu „PRZYDAŁBY SIĘ KTOŚ NA PRZYCZEPKĘ” z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka”
2. Postać CZAROWNICY ze spektaklu „SZEWCZYK DRATEWKA”
z Przedszkola Miejskiego Nr 17„Niezapominajka” w Kutnie od obu jury
3. Postać SZEWCZYKA DRATEWKI ze spektaklu „SZEWCZYK DRATEWKA”z Przedszkola Miejskiego Nr 17„Niezapominajka” w Kutnie
4. Postać BOCIANA ze spektaklu „NIEGRZECZNA ŻABA” z punktu przedszkolnego Miejskiego Nr 2 przy szkole nr 6 w Kutnie od obu jury
5. Postać MAMY ŻABKI ze spektaklu „NIEGRZECZNA ŻABA” z punktu przedszkolnego Miejskiego Nr 2 przy szkole nr 6 w Kutnie
6. Postać TATY ŻABKI ze spektaklu „NIEGRZECZNA ŻABA” z punktu przedszkolnego Miejskiego Nr 2 przy szkole nr 6 w Kutnie
7. Postać BASI ze spektaklu „W KRAINIE ZABAWEK” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka” w Kutnie - od obu jury
8. Postać NAUCZYCIELKI ze spektaklu „W KRAINIE ZABAWEK” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka” w Kutnie - od obu jury
9. Postać OLI ze spektaklu „W KRAINIE ZABAWEK” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka” w Kutnie
10. Postać MISIA ze spektaklu „W KRAINIE ZABAWEK” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka” w Kutnie
11. Postać ZAJACA ze spektaklu „W KRAINIE ZABAWEK” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 „Bajka” w Kutnie
12. Postać ZŁEJ KRÓLOWEJ ze spektaklu „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I JEJ PRZYJACIELE” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie
13. Postać KRÓLEWNY ŚNIEŻKI ze spektaklu „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I JEJ PRZYJACIELE” z Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie

w II kategorii WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE ufundowane przez KDK w postaci nagród rzeczowych

1. Postać PIOTRUSIA ze spektaklu „PIOTRUŚ I WILK” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie im. Wł. Jagiełły
2. Postać DZIADKA ze spektaklu „PIOTRUŚ I WILK” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie im. Wł. Jagiełły
3. Postać NARRATORKI ze spektaklu „PIOTRUŚ I WILK” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie im. Wł. Jagiełły
4. Postać RZEPKI ze spektaklu „NIEZWYKŁA RZEPKA" ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie
5. Postać NARRATORKI w niebieskiej sukience ze spektaklu „NIEZWYKŁA RZEPKA" ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie – od obu jury
6. Postać PIOTRUSIA ze spektaklu „ZŁODZIEJ CZASU” ” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie im. T. Kościuszki – od obu jury
7. Postać ZŁODZIEJA CZASU ze spektaklu „ZŁODZIEJ CZASU” ” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie im. T. Kościuszki – od obu jury
8. Postać DZIADKA ze spektaklu „ZŁODZIEJ CZASU” ” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie im. T. Kościuszki
9. Postać BABCI ze spektaklu „ZŁODZIEJ CZASU” ” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie im. T. Kościuszki – od obu jury
10. Postać IGI ze spektaklu „LEKCJA WYOBRAŻNI I NIE TYLKO” z Młodzieżowego Domu Kultury
11. Postać MAĆKA ze spektaklu „LEKCJA WYOBRAŻNI I NIE TYLKO” z Młodzieżowego Domu Kultury
12. Postać WNUCZKA ze spektaklu „SZALONA RODZINKA” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie
13. Postać NAJSTARSZEJ WNUCZKI ze spektaklu „SZALONA RODZINKA” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie
14. Postać BABCI ze spektaklu „SZALONA RODZINKA” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie
15. Postać BABCI BALBINKI ze spektaklu „JARZYNKI BABCI BALBINKI" ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie
16. Postać MAMY BRZYDKIEGO KACZĄTKA ze spektaklu „INNY” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie – od obu jury
17. Postać PAWIA ze spektaklu „INNY” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie – od obu jury
18. Postać KURY żony koguta ze spektaklu „INNY” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie

w II kategorii DUŻE WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE ufundowane przez KDK w postaci nagród rzeczowych
1. Postać BABCI ze spektaklu „SZALONA RODZINKA” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki w Kutnie

w III kategorii WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE ufundowane przez KDK, w postaci nagród rzeczowych
1. Postać GĘSI ze spektaklu „A NIECH TO GĘŚ KOPNIE” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 Im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie
2. Postać LISA ze spektaklu „A NIECH TO GĘŚ KOPNIE” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 Im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie
3. Postać KOGUTA ze spektaklu „A NIECH TO GĘŚ KOPNIE” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 Im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie
4. Postać NARRATORA W BIAŁEJ MUSZCE ze spektaklu „A NIECH TO GĘŚ KOPNIE” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 Im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie
5. Postać GIERMKA ze spektaklu „KOPCIUSZEK NA ZAWODACH” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kutnie – od obu jury
6. Postać KOPCIUSZKA ze spektaklu „KOPCIUSZEK NA ZAWODACH” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kutnie – od obu jury
7. Postać SIOSTRY W BLOND PERUCE ze spektaklu „KOPCIUSZEK NA ZAWODACH” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kutnie – od obu jury
8. Postać SIOSTRY W BRĄZOWEJ PERUCE ze spektaklu „KOPCIUSZEK NA ZAWODACH” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kutnie
9. Postać MACOCHY ze spektaklu „KOPCIUSZEK NA ZAWODACH” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kutnie
10. Postać RYCERZA ze spektaklu „LEKACJA KOLEŻEŃSKA „z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie – od obu jury
11. Postać WOJTKA ze spektaklu „SZKOŁA PRZED SĄDEM ” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie – od obu jury
12. Postać MATEUSZA ze spektaklu „SZKOŁA PRZED SĄDEM ” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie
13. Postać LILIANY ze spektaklu „SZKOŁA PRZED SĄDEM ” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie

w III kategorii DUŻE WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE ufundowane przez KDK w postaci nagród rzeczowych
1. Postać GĘSI ze spektaklu „A NIECH TO GĘŚ KOPNIE” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 Im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie
2. Postać LISA ze spektaklu „A NIECH TO GĘŚ KOPNIE” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 Im. M. Skłodowskiej-Curie w Kutnie

w IV kategorii WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE ufundowane przez KDK, w postaci nagród rzeczowych
1. Postać GUSTAWA ze spektaklu „RUDY KOT” z Zespołu Szkół w Byszewie – od obu jury
2. Postać RÓŻY ze spektaklu „RUDY KOT” z Zespołu Szkół w Byszewie – od obu jury
3. Postać IGORA ze spektaklu „AMERICAN DREAM” z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie
4. Postać AŚKI ze spektaklu „AMERICAN DREAM” z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie
5. Postać ELWIRY ze spektaklu „AMERICAN DREAM” z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie
6. Postać MOTOCYKLISTY ze spektaklu „WAKACYJNA PRZYGODA” z Zespołu Szkół w Byszewie – od obu jury
7. Postać ANIOŁA ze spektaklu „WAKACYJNA PRZYGODA” z Zespołu Szkół w Byszewie
8. Postać DIABLICY ze spektaklu „WAKACYJNA PRZYGODA” z Zespołu Szkół w Byszewie
9. Postać ADAMA ze spektaklu „ADAŚ I EWCIA W RAJU” z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie

w IV kategorii DUŻE WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE ufundowane przez KDK w postaci nagród rzeczowych
1. Postać WĘŻA ze spektaklu „ADAŚ I EWCIA W RAJU” z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie

NAGRODA za scenariusz o wartości 300 zł
1. Nagroda dla Piotra Stefaniaka za scenariusze do spektakli „WAKACYJNA PRZYGODA” i ,,RUDY KOT”
2. Nagroda dla Aleksandry Grigoryan i Dariusza Piechorowskiego za scenariusz do spektaklu „ADAŚ I EWCIA W RAJU””
3. Nagroda dla Małgorzaty Marciniak za scenariusze do spektakli „LEKCJA WYOBRAŻNI I NIE TYLKO” oraz „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I JEJ PRZYJACIELE”

NAGRODA ZA INSENIZACJĘ o wartości 300 zł
1. Nagroda dla Beaty Czarnouckiej spektaklu ,,ZŁODZIEJ CZASU”
2. Nagroda dla Małgorzaty Tworek-Zwarycz i Wiesława Zwarycza spektaklu „A NIECH TO GĘŚ KOPNIE”

ZESPOŁOWE WYRÓŻNIENIE (aktorskie) ufundowane przez KDK, w postaci nagród rzeczowych i finansowych o wartości 100zł
1. Wyróżnienie dla zespołu „PSZCZÓŁKI" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka”
za aktorskie wykonanie spektaklu
2. Wyróżnienie dla zespołu „MAŁE BAJKUSIE” z Młodzieżowego Domu Kultury za aktorskie wykonanie spektaklu
3. Wyróżnienie dla zespołu „KAMELEON” za aktorskie wykonanie spektaklu

ZESPOŁOWE WYRÓŻNIENIE (za kulturę słowa) ufundowane przez KDK, w postaci nagród rzeczowych i finansowych o wartości 100zł
3. Wyróżnienie dla zespołu ,,BUZIAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie za kulturę słowa

MAŁE WYRÓŻNIENIENIE ufundowane przez KDK, w postaci nagród rzeczowych
w I kategorii
• „PACYNKI” z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Kutnie Promyczek za spektakl „LEKCJA PRZYJAŹNI W KRAINIE BAJEK”

MAŁE WYRÓŻNIENIE ufundowane przez KDK, w postaci nagród rzeczowych w II kategorii
• „JEDYNKA” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki za spektakl „INNY”

WYRÓŻNIENIA nagroda finansowa o wartości 200 zł w I kategorii
• „WESOŁE PRZEDSZKOLAKI” z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie im. M. Skłodowskiej-Curie za spektakl „NIEGRZECZNA ŻABKA”

w II kategorii WYRÓŻNIENIA nie przyznano

WYRÓŻNIENIA nagroda finansowa o wartości 200 zł w III kategorii
1. „ARMIA PANA” z Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie za spektakl „LEKACJA KOLEŻEŃSKA”
2. KOŁO TEATRALNE „ALTER EGO” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kutnie im. T. Kościuszki za spektakl „SZKOŁA PRZED SĄDEM”

w IV kategorii WYRÓŻNIENIA nie przyznano

DUŻE WYRÓŻNIENIA nagroda finansowa o wartości 300 zł w I kategorii
• „NIEZAPOMINAJKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 17 w Kutnie „Niezapominajka” za spektakl „SZEWCZYK DRATEWKA”

w II kategorii
1. „DIABLĄTKA” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły za spektakl „NIEZWYKŁA RZEPKA”
2. „DUŻE BAJKUSIE” z Młodzieżowego Domu Kultury za spektakl „LEKCJA WYOBRAŹNI I NIE TYLKO”
3. „ICH SIEDEM I ON JEDEN” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki za spektakl „SZALONA RODZINKA”
4. „BUZIAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły za spektakl „JARZYNKI BABCI BALBINKI

w III kategorii
• „GRUPA ART” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kutnie za spektakl „KOPCIUSZEK NA ZAWODACH

w IV kategorii
1. „WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie spektakl „RUDY KOT”
2. SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA” z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie im. Marszałka J.Piłsudskiego spektakl „AMERICAN DREAM”

NAGRODY GŁÓWNE – EMBLEMATY PRZEGLĄDU ŁAPA i nagroda finansowa o wartości 600 zł ufundowana przez Prezydenta Miasta Kutno i Kutnowski Dom Kultury
I kategorii
1. „PSZCZÓŁKI" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka” za spektakl „PRZYDAŁBY SIĘ KTOŚ NA PRZYCZEPKĘ”
2. „BAJKOWE DZIECIAKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie „Bajka” za spektakl „W KRAINIE ZABAWEK”
3. „ MAŁE BAJKUSIE” z Młodzieżowego Domu Kultury za spektakl „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I JEJ PRZYJACIELE”

w II kategorii
1. MLECZAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły za spektakl „PIOTRUŚ I WILK”
2. „MISIAKI Z NASZEJ PAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki za spektakl „ZŁODZIEJ CZASU”

w III kategorii ŁAPY nie przyznano
w IV kategorii
1. „WAŻNI NIEPOWAŻNI” z Zespołu Szkół w Byszewie spektakl „WAKACYJNA PRZYGODA„
2. „NAS TROJE” z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie m. Marszałka J. Piłsudskiego spektakl „ADAŚ I EWCIA W RAJU”

NAGRODA SUPER ŁAPA-EMBLEMATY PRZEGLĄDU ŁAPA nagroda finansowa o wartości 1000 zł ufundowana przez Prezydenta Miasta Kutno i Kutnowski Dom Kultury
• „KAMELOEN” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Kutnie za spektakl „ A NIECH TO GĘŚ KOPNIE”

WYRÓŻNIENIA PUSZKA nagroda finansowa 200 zł ufundowane przez KDK
I kategorii
3. „BAJKOWE DZIECIAKI” z Przedszkola Miejskiego Nr 15 w Kutnie „Bajka” za spektakl „W KRAINIE ZABAWEK”

w II kategorii
4. „DUŻE BAJKUSIE” z Młodzieżowego Domu Kultury za spektakl „LEKCJA WYOBRAŹNI I NIE TYLKO”
5. „ICH SIEDEM I ON JEDEN” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki za spektakl„SZALONA RODZINKA”

w III kategorii
• „GRUPA ART” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kutnie za spektakl „KOPCIUSZEK NA ZAWODACH

w IV kategorii wyróżnienia nie przyznano

NAGRODY GŁÓWNE – MASKOTKI PUSZKA i nagrody finansowe na sumę 400 zł ufundowane przez KDK
I kategorii
1. „PSZCZÓŁKI" z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Calineczka” za spektakl „PRZYDAŁBY SIĘ KTOŚ NA PRZYCZEPKĘ
2. „ MAŁE BAJKUSIE” z Młodzieżowego Domu Kultury za spektakl „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I JEJ PRZYJACIELE”

w II kategorii
6. „MISIAKI Z NASZEJ PAKI” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki za spektakl „ZŁODZIEJ CZASU”

w III kategorii
• „KAMELEON” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. M. Curie Skłodowskiej za spektakl „A NIECH TO GĘŚ KOPNIE”

w IV kategorii
1. SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA” z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie im. Marszałka J.Piłsudskiego spektakl „AMERICAN DREAM”
2. „NAS TROJE” z Gimnazjum Nr 2 w Kutnie m. Marszałka J. Piłsudskiego spektakl „ADAŚ I EWCIA W RAJU”

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


5 komentarzy

Temat ID: 48308

Gratulacje dla przedszkolaków z Przedszkola Nr 16 " Calineczka". Zdolne dzieciaczki.


Temat ID: 48308

Co zrobisz jak nic nie zrobisz ? Nagrody sprawiedliwe czy nie , trudno powiedzieć , choć momentami można było się wkurzyć ale dzieci zadowolone z gry w swoich przedstawieniach ! Brawo dzieci -wszystkie dzieci !:boks:


Temat ID: 48308

cZY NIKT NIE WIDZI ŻE TE NAGRODY NIE SĄ ZA GRĘ ????


Temat ID: 48308

I ZNÓW WYGRAŁY TE SAME OSOBY


Temat ID: 48308

Łapa to teraz mieszka na Narutowicza i ma dużo z 500+


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*