W miniony piątek na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Czwórboju Lekkoatletycznym (4 konkurencje; bieg sprinterski na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal lub skok wzwyż , bieg długi – 600 m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców). Zawody były rozegrane w kategorii szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej pod patronatem Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.

W zawodach wzięli udział mistrzowie i wicemistrzowie sześciu rejonów wojewódzkich. Walczyli o medale i eliminacje do mistrzostw kraju, którą zdobywali zwycięzcy w kategorii dziewcząt i chłopców. Rejon kutnowski reprezentowany był przez zawodniczki i zawodników Szkoły Podstawowej nr 9 (sześć osób w drużynie), którzy tydzień wcześniej wywalczyli kwalifikacje wygrywając zawody rejonowe rozegrane również na stadionie kutnowskiego MOSiR-u.

Wspaniale zaprezentowali się chłopcy z SP 9, którzy po zaciętej walce ulegli tylko ubiegłorocznym mistrzom Polski Szkole Podstawowej nr 3 z Aleksandrowa Łódzkiego. Męska drużyna „Dziewiątki” startująca w składzie: Cezary Szymański (zwycięzca klasyfikacji indywidualnej wieloboju – 297 punktów), Kacper Kościelak, Artur Petykian, Filip Jaskuła, Miłosz Myszkowski, Dawid Dominiak (opiekun Jacek Kudła), uzyskała łącznie 1152 punkty i uległa zwycięskiej ekipie tylko o 19 punktów.

Bardzo dzielnie walczyły koleżanki srebrnych medalistów, które ostatecznie zdobyły 1032 punkty i ukończyły zawody na ósmym miejscu. Dziewczęta startowały w następującym składzie; Natalia Majchrzak, Oliwia Mikołajczyk, Oliwia Jóźwiak, Paulina Poniszewska, Julia Jędrzejczak, Aleksandra Urbańska, opiekun Mariusz Baranowski.

- Rywalizacja była bardzo zacięta. Chłopcy toczyli wspaniałą walkę do ostatniej konkurencji wieloboju. Wygrali bieg na 1000 m i z niepokojem czekali na ogłoszenie wyników. Według pierwotnej wersji sędziów wygrali zawody, zostali mistrzami województwa i zdobyli kwalifikacje na finał krajowy. O tym, że wyniki zostały zmienione dowiedzieli się na drugi dzień w szkole. Przykra sytuacja, która nie powinna mieć miejsca – skomentował występ swoich podopiecznych nauczyciel Jacek Kudła.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


0 komentarzy

Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*