Półmaraton ulicami Kutna?

Jedni są zdecydowania na „tak”, inni obawiają się sparaliżowania ruchu na kutnowskich ulicach. Niedawno radny powiatowy, Bartosz Serenda zaproponował, by w Kutnie zorganizować półmaraton. Opinie na temat zorganizowania tak dużej imprezy w naszym mieście są mocno podzielone.

-  Co sądzicie o organizacji w Kutnie prawdziwego półmaratonu? Pytanie nie tylko do biegaczy, ale do wszystkich mieszkańców Kutna, bo przez ten jeden jedyny dzień w naszym kochanym mieście będzie naprawdę dużo ludzi, i z tego tytułu będą naprawdę duże utrudnienia – pisze na swoim blogu Bartosz Serenda.

Właśnie wspomnianych utrudnień najbardziej obawiają się kutnowscy zmotoryzowani. Przypominają, że już teraz natężenie ruchu w Kutnie momentami jest wyjątkowo duże.

- Nie wiem czy to dobry pomysł. Zamknięcie kilkunastu ulic na kilka godzin mogłoby kompletnie zakorkować miasto. Jeśli już ktoś chciałby organizować tego typu imprezę, powinien zaplanować to tak, by nie było to uciążliwe dla zwykłych mieszkańców – mówi nam pan Paweł, kierowca jednej z kutnowskich firm.

Innego zdania są z kolei sami biegacze, którzy do pomysłu organizacji półmaratonu podchodzą z dużym entuzjazmem. 

- Biegam już ponad 10 lat po całej Polsce, i dużo mniejsze miasta niż Kutno są w stanie organizować podobne imprezy. Na przykład w Uniejowie startuje ponad 1000 biegaczy. A jeśli chodzi o zamknięcie ulic? Największe miasta w Polsce jakoś sobie z tym radzą, więc czemu w Kutnie ma być inaczej? Poza tym biegi organizowane są zwykle w niedzielę, kiedy ruch jest znikomy – mówi Krzysztof Bałatka, jeden z kutnowskich biegaczy.

Dodaje, że jedyne czego potrzeba, by w Kutnie zorganizować półmaraton to chęci i znalezienie odpowiednich sponsorów.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


Następny news
Komunikat

22 komentarze

Temat ID: 50700

Po co organizować w Kutnie półmaraton? Zorganizuje "cały" maraton dla "pół"główków


Temat ID: 50700
 • by ~as
 • 707 dni temu

To jest syn Lecha tego n....a????????


Temat ID: 50700
 • by ~xyz
 • 707 dni temu

Jak Bałatka chce sobie biegać to niech po polu po bryka a nie w mieście zamykać ulice bo jemu chce się biegać ...


Temat ID: 50700

Doskonały pomysł pojawia się tylko kilka pytań! Pytanie 1. Kto zostanie organizatorem? Nie ma w Kutnie formalnie zarejestrowanego klubu biegacza a MOSIR Kutno wprawdzie robi coraz lepszy bieg na 10 tylko czy podoła organizacji półmaratonu? Pytanie 2 Jak liczna obsada? O zawodników bym się nie martwił - zawsze biegacze z Łodzi, Włocławka czy Płocka szukają startów więc kilkaset osób powinno być na starcie. Pytanie 3 Jak powinna przebiegać trasa? Krzysztof Bałatka przytoczył przykład Uniejowa - tam start jest w centrum ale większość wyścigu odbywa się poza miastem. Tras wokół miasta jest kilka i można spokojnie wyznaczyć trasę bez zbytniego blokowania miasta - tylko z finiszem na placu Piłsudskiego. Pytanie 4 Termin? Nie będzie łatwo znaleźć taki termin - blisko Święta Róży aby nie kolidował z dużymi biegami w naszym rejonie. Pomysł wart rozważenia ale pytań kilka i wyzwań przed potencjalnymi organizatorami!


Temat ID: 50700

super bieg dla Balatki pozdrawia twój kibic i kolega binek z Gołebiewa oby tak dalej :!::!::!::!::piwo:


Temat ID: 50700

Jeśli miałby być pólmaraton to tylko poza miastem. Zrobienie tego w miescie zniechęci ludzi do przyjazdu na Święto Roży w kolejnym roku! Jestem zdecydowanie przeciwny. Kluczowy argument przeciw organizacji półmaratonu to zapewnienie bezpieczeństwa. Jeżeli służby medyczne i policja skupią się na zabezpieczaniu biegu i jego uczestników to w naturalny sposób mniejsza ich uwaga będzie skupiona na masie ludzi, która w tym czasie uczestniczy w Święcie Róży, a pamietajmy że przewijają się tłumy ulicami, jest Wesołe Miasteczko, itd. Jestem zdecydowanie przeciwny organizacji półmaratonu w tym czasie. Logistycznie jest to zły pomysł.


Temat ID: 50700

Wiadomo, że sam tego nie zrobi, bo jest to niemożliwe, tym bardziej że największym problemem jest kasa, kasa i jeszcze raz kasa...


Temat ID: 50700

Założymy się, że Serenda tego nie zorganizuje?


Temat ID: 50700
 • by ~Q
 • 709 dni temu

Raz w rokuto jeden bieg i nagle wszystkim nie pasuje... taka Warszawa organizuje w roku okolo30-40 biegów i nikt nie placze... w Kutnie tylko grubasy których boli ze ktos biega... tylko kto to zorganizuje? Mosir sie nie nadaje


Temat ID: 50700

Ciężka sprawa z takim biegiem, ale Kutno ma atuty jak np. lokalizacja, a pomysł faktycznie dobry, tylko, żeby wyszło i wydaje mi się, że to dobrze, że komuś się chce.


Temat ID: 50700

Przez parkingi Aleja ZHP wyznaczyć trasę po deszczu to będą mieli bieg przelajowy;)


Temat ID: 50700

W Polsce jest już tyle miast, w których takie imprezy są organizowane, że panowie na czele z radnym Serendą (który już sam nie wie jak zabłysnąć w mediach) mogą w nich uczestniczyć bez konieczności blokowania miasta. W roku ubiegłym już był problem aby wyjechać z własnej posesji, mimo tego że biegacze mieli tamtędy przebiegnąć za godzinę. Sąsiad musiał użyć argumentów perswazji, by jego goście udający się do odległej części Polski mogli od niego wyjechać bo młodzieńcy blokujący ulice zachowywali się niczym radzieccy pionierzy. Ja proponuję inną, nieco podobną imprezę. Wywóz na taczkach tych pożal się Boże samorządowców.


Temat ID: 50700
 • by ~qra
 • 709 dni temu

Na rondzie w Żychlinie zorganizujcie!! :D


Temat ID: 50700

Można zorganizowac impreze na terenach leśnych Głogowca z biegiem po rundach z biurem zawodów przy cmentarzu ... Zdrowiej dla nóg i bez korków :papa:


Temat ID: 50700

Uważam, że półmaraton w Kutnie nie wypali, miasto, organizatorzy powinni pomyśleć nad ulepszeniem biegu na 10 km, większa reklama biegu, która przyciągnie więcej uczestników. Półmaraton w Kutnie miałby sens jakby bieg organizowany co roku an dystansie 10 km kończyło ok.500 osób. Organizujmy jeden porządny bieg a nie bierzmy się za półmaraton, który w Kutnie nie wypali albo zapisze się 100 osób.


Temat ID: 50700
 • by ~jko
 • 709 dni temu

To świetna informac. Kurcze żeby się tylko udało.


Temat ID: 50700

Półmaraton różany na psim polu- Brzmi dobrze. Uważajcie tylko aby nie wdepnąć:pajac::pajac::pajac::pajac:


Temat ID: 50700
 • by ~:(
 • 709 dni temu

"edyne czego potrzeba, by w Kutnie zorganizować półmaraton to chęci i znalezienie odpowiednich sponsorów." Jedyne czego potrzeba to organizator. Niestety raczej nie będzie w stanie być nim Bartosz Serenda.


Temat ID: 50700

Rozbiegani Żychlin z chęcią pobiegną połówkę w Kutnie :):):)


Temat ID: 50700

Pytanie tylko ile osob w Kutnie da rade przebiec polmaraton :) i ile osob bedziemy w stanie zachęcić do udziału w takim biegu :) ostatnia "dziesiątka" wypadła bardzo dobrze i myśle że można pomyśleć nad ulepszaniem tego biegu czy dodaniem np dystansu 5 km, ktory pokona o wiele więcej osób i może w ten sposob zacznie biegac regularnie ;) Pomysł bardzo fajny tylko czy znajdzie sie chociaz te 100 osob zeby pobiec ;)


Temat ID: 50700

Dobry pomysł, w Kutnie nie ma ruchu to spokojnie można takie rzeczy robić. Co innego w dużych miastach - tam jestem na nie, bo faktycznie ładnie to paraliżuje życie..


Temat ID: 50700

Nie biegam więc nie mam ciśnienia aby organizować półmaraton w Kutnie ale argument dotyczący bardzo dużych utrudnień w ruchu jest nietrafiony. W niedzielę rzeczywiście jest taki ruch w Kutnie... :) Ktoś chyba dawno z domu nie wychodził albo z zasady jest na wszystkie inicjatywy "na NIE!!!"


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*