Nauczyciele w regionie strajkują

Prawie połowa placówek oświatowych z całej Polski przyłączyła się do dzisiejszego Strajku Szkolnego, zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Pedagodzy walczą chociażby o lepszą płacę czy zachowanie miejsc pracy. Czy szkoły z powiatu kutnowskiego postanowiły przyłączyć się do protestu?

W Strajku Szkolnym biorą udział między innymi Zespół Szkół nr 1 w Krośniewicach oraz wszystkie kutnowskie gimnazja. W placówkach popierających inicjatywę ZNM nauczyciele nie przeprowadzają dzisiaj żadnych lekcji, nie opiekują się uczniami oraz nie wykonują swoich rutynowych obowiązków związanych z pracą zawodową. Strajkują również pracownicy obsługi i administracji.

- Przede wszystkim nie zgadzamy się z proponowaną polityką oświatową. Jesteśmy przeciwni likwidacji gimnazjów w tak krótkim czasie i bez jakichkolwiek negocjacji. Nasze gimnazjum ma bardzo dobrą bazę dydaktyczną, z której do tej pory korzystała nie tylko młodzież z Krośniewic, ale także z okolicznych miejscowości. Dzięki temu dzieci z miasta i wsi miały takie same szanse na rozwój i start do szkoły średniej. Nie zgadzamy się również z założeniami nowej podstawy programowej - wyjaśnia dyrektor ZS nr 1 w Krośniewicach Waldemar Pietrzak.

Jakie są inne postulaty protestujących pedagogów? Jak czytamy na plakatach, chodzi przede wszystkim o utrzymanie dotychczasowych miejsc i warunków pracy (czyli niedopuszczenie do sytuacji, w której w ciągu najbliższych pięciu lat mnóstwo nauczycieli i pracowników szkoły straci pracę, a płaca pozostałych ulegnie obniżeniu) oraz podwyżkę wynagrodzenia, które pozostaje niezmienne od pięciu lat. 

Strajk nauczycieli potrwa do godziny 15:30.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


50 komentarzy

Temat ID: 50881
 • by ~X
 • 442 dni temu

MAM WIELU NAUCZYCIELI W RODZINIE,I OD WIELU LAT SLUCHAM TYLKO NARZEKANIA,CIAGLE JEST ZLE,W TYM SA NAPRAWDE DOBRZY,A NO I MAJA PATENT NA RACJE,ZAWSZE WSZYSTKO WIEDZA NAJLEPIEJ I OSTATESZNIE.MOJE ZDANIE; TAK POPTRAFIA TYLKO STRAJKOWAC,NARZEKAC I KRYTYKOWAC.SWIETE KROWY, ZERO SAMOKRYTYKI I POKORY.NAPRAWDE NIE WIEDZA CO ZNACZY CIEZKA PRACA. ZYCZE POWODZENIA REFORMIE.


Temat ID: 50881

[quote=~Danka][quote=~SIŁACZKA]Niektórym nauczycielom się w ty...ch poprzewracało. Pracują ok. 20 godzin tygodniowo, dwa miesiące wakacji, dwa tygodni ferii zimowych plus dwa razy świątecznych. [.....] [/quote] Przepracuj rok w tym zawodzie - pogadamy wtedy[/quote] przepracuj pół roku w Pini na taśmie to nauczysz się pokory. Nauczycielu od siedmiu boleści. Ze znajomych nauczyciele to największe głąby, do tego najbardziej zadufane w sobie. Miernoty i tępe beztalencia które tylko drą ryja o więcej i więcej.. bo NIBY ciężko pracują. Jak im mówię że nie mają zielonego pojęcia o pracy to się oburzają... że niby nie po to studiowali żeby na taśmie zapierdzielać. Studia pedagogiczne to śmiech i żenada. Idą tam ludzie bez pomysłu na siebie i bez zdolności. Prawdziwe studia to medycyna i politechnika. Filolog polski to może bajki poczytać, ale po cichu, bo na głos może być ciężko gdy brakuje dykcji i rozumu żeby zaintonować odpowiednio.


Temat ID: 50881

Samochodu nie naprawię, obiadu nie ugotuję, guzika nie przyszyję, liczyć nie potrafię, piszę z błędami ale w szkole muszę uczyć i teraz strajkuję!@


Temat ID: 50881
 • by ~heh
 • 447 dni temu

ss- Każdy pamięta jakim ćwokiem byłeś w jednym z kutnowskich zespołów szkół. Bekę mieli z ciebie i nauczyciele i uczniowie.Organicznie niezdolny do przyswojenia czegokolwiek. A teraz wypowiadasz się tu anonimowo. Jedyne do czego sie nadajesz to własnie praca u Niemca.


Temat ID: 50881
 • by ~lop
 • 447 dni temu

[quote=~Prawda]nauczyciele!,związek nie walczy o was, tylko o przetrwanie. Dopóki będą upolitycznieni większość nie będzie popierać tego co robią. Obudzili sie teraz? W czyjej obronie kiedykolwiek stanęli. Zwalniano nauczycieli w zs nr ... kto ich bronił? Oni mają tylko siebie na uwadze! Opamiętajcie się nauczyciele![/quote] wreszcie ktoś mądrze napisał Popieram


Temat ID: 50881
 • by ~NIK
 • 447 dni temu

[quote=~silacz]Wszyscy mędrcy poniższych wpisów powinni kształcić swoje dzięcioły w domu, stanieje taka mozliwosc, ale oni nieee, dają te najmądrzejszy dzieci do szkoły żeby pozbyć się problemu obowiązku nauczania, a zostańcie nauczycielem, z własną głupota byście nie wytrzymali, śmiesznie beznadziejnie wszyscy wykształceni, to idźcie do pracy do szkoły, byście zarabiali więcej. A po co postacie swoje najzdolniejszych na świecie dzieci na korepetycje? Sami pomozcie albo internet niech pomoże w którym najmądrzejszy dzieci siedzą, co nie umiemy zdobywać informacji? Głupi naród głupie myślenie, dajecie tego dowód.[/quote] NO WŁAŚNIE!! nauczyciele (większość) odpiep....godziny i w d... mają czy dzieci zrozumiały , a niech rodzice na korepetycje wyślą i płacą, to za co oni chcą podwyżki? o co walczą? NAUCZYCIELE POWINNI MIEĆ PENSJĘ UZALEŻNIONĄ OD WYKONANEJ, nie wykonywanej PRACY,NIE UMIESZ NAUCZYĆ- DORABIAJ ALBO ZARABIAJ W PINII


Temat ID: 50881

nauczyciele!,związek nie walczy o was, tylko o przetrwanie. Dopóki będą upolitycznieni większość nie będzie popierać tego co robią. Obudzili sie teraz? W czyjej obronie kiedykolwiek stanęli. Zwalniano nauczycieli w zs nr ... kto ich bronił? Oni mają tylko siebie na uwadze! Opamiętajcie się nauczyciele!


Temat ID: 50881
 • by ~ss
 • 447 dni temu

Jak im sie nie chce pracowac to niech ida do fabryki do Niemca zobacza jak sie pracuje nieroby


Temat ID: 50881

co zmiana w rządzie to strajkują. Przed stworzeniem gimnazjum strajkowali, po likwidacji strajkują. Bronisz i ta cała spółka niech pracują normalnie jak większość Polaków.


Temat ID: 50881

A jakie masz przeszkody Adam żeby się zamienić?? Niewyksztalcnipe, nieumiejętność, niechęć masz dość własnych dzieci na codzien? Czy za dobrze ci na własnym interesie walkowanym?


Temat ID: 50881

Wszyscy mędrcy poniższych wpisów powinni kształcić swoje dzięcioły w domu, stanieje taka mozliwosc, ale oni nieee, dają te najmądrzejszy dzieci do szkoły żeby pozbyć się problemu obowiązku nauczania, a zostańcie nauczycielem, z własną głupota byście nie wytrzymali, śmiesznie beznadziejnie wszyscy wykształceni, to idźcie do pracy do szkoły, byście zarabiali więcej. A po co postacie swoje najzdolniejszych na świecie dzieci na korepetycje? Sami pomozcie albo internet niech pomoże w którym najmądrzejszy dzieci siedzą, co nie umiemy zdobywać informacji? Głupi naród głupie myślenie, dajecie tego dowód.


Temat ID: 50881

nikt nikomu nie każe być nauczycielem jesteście wykształceni otwierajcie działalność zatrudniajcie pracowników wypłacajcie pensie zusy i inne opłaty wtedy możemy usiąść i pogadać chętnie się zamienie


Temat ID: 50881
 • by ~OB
 • 448 dni temu

I JESZCZE JEDNO FREKWENCJA STRAJKUJĄCYCH TAKA NIE BYŁA WIĘC POPRAWCIE TE HITY W INFORMACJI


Temat ID: 50881
 • by ~OB
 • 448 dni temu

NAUCZYCIELE PUKNIJCIE SIĘ W GŁOWĘ CO WAS OBCHODZI STRUKTURA SZKOŁY WAS MA INTERESOWAĆ PROGRAM I EFEKT NAUCZANIA . SATYSFAKCJA NA KONIEC I TYLE. PENSJE MACIE OK NIE NARZEKAĆ BO ROBICIE TO OD LAT.


Temat ID: 50881

[quote=~SIŁACZKA]Niektórym nauczycielom się w ty...ch poprzewracało. Pracują ok. 20 godzin tygodniowo, dwa miesiące wakacji, dwa tygodni ferii zimowych plus dwa razy świątecznych. Do tego dochodzi roczny urlop tzw. zdrowotny (PEŁNOPŁATNY) różnego rodzaju dodatki... No przecież oni mają więcej przywilejów niż jakakolwiek grupa zawodowa wliczając w to bardzo ciężko i z narażeniem życia pracujących górników. Żądają podwyżek i gwarancji Bóg wie czego. I jeszcze strajkują nygusy. Oczywiście nie wszyscy i zapewne nie ci, którzy myślą - podkreślam - myślą rozsądnie. Strajk wywołany przez polityków i przeciwników rządu i nie ma w nim podstaw, by powoływać się na dobro dzieci!!! Hipokryzja strajkujących!!![/quote] Przepracuj rok w tym zawodzie - pogadamy wtedy


Temat ID: 50881

Niektórym nauczycielom się w ty...ch poprzewracało. Pracują ok. 20 godzin tygodniowo, dwa miesiące wakacji, dwa tygodni ferii zimowych plus dwa razy świątecznych. Do tego dochodzi roczny urlop tzw. zdrowotny (PEŁNOPŁATNY) różnego rodzaju dodatki... No przecież oni mają więcej przywilejów niż jakakolwiek grupa zawodowa wliczając w to bardzo ciężko i z narażeniem życia pracujących górników. Żądają podwyżek i gwarancji Bóg wie czego. I jeszcze strajkują nygusy. Oczywiście nie wszyscy i zapewne nie ci, którzy myślą - podkreślam - myślą rozsądnie. Strajk wywołany przez polityków i przeciwników rządu i nie ma w nim podstaw, by powoływać się na dobro dzieci!!! Hipokryzja strajkujących!!!


Temat ID: 50881

Obecnie 6 podstawówka + 3 gimn. + 3 Liceum = 12 lat Po reformie 8 lat podstawówka 4 lata Liceum = 12 lat. Więc co się zmieni. Jedni nauczyciele do podstawówek, a drudzy do szkół średnich. A ilość klas i szkół zależy od ilości dzieci. Te niestety rodziły się zagranicą. Nauczycieli czeka teraz praca, bo trzeba opracować nowe programy, a tak była powtórka z lat ubiegłych. Narzekacie, że od 5 lat nie było podwyżek, to chyba tamten rząd coś zawalił, bo ten jest dopiero od ponad roku. Ponadto słyszałem, że w kwietniu ministerstwo ma podać nowe stawki wynagrodzeń. Uważam, że to był strajk typowo polityczny. Część społeczeństwa nie chce normalności i uczciwości. Dlaczego na portalach nie ma wiadomości np. o środkach jakie można pozyskać z ministerstw. Np. na kluby sportowe, które prowadzą zajęcia z dziećmi, na kluby dla seniorów itd. W poniedziałek mogą strajkować dzieci, bo przykład idzie z góry.


Temat ID: 50881

Więc wniosek prosty rodzice powinniście zająć się nauka sowoich tepych dzieci. A nauczyciel jest tak mało zarabiający i zapracowanym i wogole nam się należy i już.


Temat ID: 50881

Pracuje w systemie zmianowym . Jako pielęgniarka. Swieta, weekendy, noce.... Jak my protestujemy to w mediach na pierwszym planie mówi się " ucierpi pacjent " " co z pacjentami" . Więc tu też mam pytanie co z dzieciakami? Kiedy odrobia zaległości? Trochę pokory.... Niezależnie od partii czy przekonań.


Temat ID: 50881

a te ócznie zostanom???


Temat ID: 50881
 • by ~OO
 • 448 dni temu

przeciez tu nie chodzi o dzieci i szkole tylko licza sie powyzki i nie zabierac karty nauczyciela i wiele przywilejow a dzieci nich sie ucza w domu powinni zostac tylko bardzo dobrzy nauczyciele a reszta niech zmieni zawod i pracuje tak ja wiekszosc ludzi gimnazjum towielki niewypal a nauczyciele ktorzy moga odejsc niech odejda na emerytury bo nauczyciel dobry powienien tez sie doksztalcac i niech ne mowia ze pracuja dluzej w domu bo my wiemy jak to wyglada nauczyciele powinni byc w szkole 40 godzin tygodniowo i pomagac uczniom ktoryn gorzej idzie nauka


Temat ID: 50881

[quote=~zdegustowana]A zarobki dodatkowe za korepetycje dlaczego o tym jest cicho.Cwaniactwo i obłuda! Placilam duże pieniądze za korki ponoc dziecko słabo sobie radzilo po płatnych lekcjach było super?[/quote Niektórzy nieudacznicy muszą płacić za naukę. Może byś tak sama pomogła dziecku, jeśli potrafisz oczywiście...


Temat ID: 50881
 • by ~Jim
 • 448 dni temu

Kolejny przykład tego, jak Polacy wykończą się sami... Jedna władza a Naród podzielony w każdej kwestii.. i ta nasza, polska nienawiść w stosunku do tego, co ma inaczej..


Temat ID: 50881

Czy chcesz rozwijać swoją firmę lub potrzebujesz pomocy finansowej, aby założyć nową firmę? Lub z jakiegokolwiek powodu, ile chcesz za to Dajemy wsparcie finansowe osobom fizycznym, organom korporacyjnym i firmom z całego świata, którzy potrzebują aktualizacji ich sytuacji finansowej przy niskim poziomie 3% Możesz się z nami skontaktować: skygroup.financial09@gmail.com


Temat ID: 50881

PiS z prezesem na czele to jest SYF. Szkoda słów na głupotę. Ciemny narodzie budźcie się, bo już niedługo wykluczą nas z EUROPY. A co wtedy - ROSJA nas wydyma, buraki jedne... hahahahahah


Temat ID: 50881
 • by ~OKO
 • 449 dni temu

A ja pierdo...e ten cały PIS. z kurduplem stetryczałym na czele. Zniszczą wszystko w tym kraju.... Szkolnictwo padło... Dla ratowania górnictwa zarzynają spółki energetyczne w tym kraju...


Temat ID: 50881

"Nie jestem nauczycielem natomiast podziwiam i pozdrawiam tych, którzy STRAJKOWALI ! Łamistrajkom, którzy dali się zastraszyć PiSowi powiem krótko...wcześniej czy później ta zaprzańska PiSowska władza i tak po was przyjdzie!" - nie jesteś GNIDO godny nazywać siebie Polakiem !


Temat ID: 50881
 • by ~kot
 • 449 dni temu

anna masz racje niech dzieci nasze nie naucza sie na lekcje i nie zrobione beda lekcje i Panią w szkole beda mowic że strajkuja! nauczyciele widac uczą nasze pokolenie nie tego co potrzeba!! Podwyżki?? za co , ze dzieci maja po 5 stron zadane do domu a w szKole nic nie robia ?? za co pytam ! ja pracuje 8 godZin 5 razy w tygodniu a nauczyciel ile ???? [quote=~anna]co to jest strajk w glowach się przewraca moja corka od poniedziałku ogłasza strajk i nie idzie do szkoły czy wy powariowaliscie[/quote]


Temat ID: 50881

Do kk tępy to Ty jesteś naucz się czytać ze zrozumienim.Pewnie uczyli Cię tacy nauczyciele jacy uczą moje dzieci.


Temat ID: 50881
 • by ~kk
 • 449 dni temu

[quote=~zdegustowana]A zarobki dodatkowe za korepetycje dlaczego o tym jest cicho.Cwaniactwo i obłuda! Placilam duże pieniądze za korki ponoc dziecko słabo sobie radzilo po płatnych lekcjach było super?[/quote] Czy to wina nauczycieli ze masz tępe dziecko? Zabierz smartfona nieukowi i sama weź się do wychowania głąba a nie innych obwiniasz.


Temat ID: 50881

A zarobki dodatkowe za korepetycje dlaczego o tym jest cicho.Cwaniactwo i obłuda! Placilam duże pieniądze za korki ponoc dziecko słabo sobie radzilo po płatnych lekcjach było super?


Temat ID: 50881
 • by ~Yn
 • 449 dni temu

[quote=~Nick]moja żona jest nauczycielem mianowanym i przynosi do domu 2.200 zł. Pracuje cały tydzień od rana do wieczora. Ludziom, którzy nigdy nie widzieli pracy nauczyciela poza lekcjami wydaje się, że nic nie robią. W normalnym kraju każdy nauczyciel powinien tą robotę rzucić właśnie z powodu wynagrodzenia. A czy ktoś przymuszał tę panią do tego zawodu? Niech się przebranżuje jak jej nie odpowiada. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Przykład jaki dają nauczyciele dzieciom i młodzieży swoją postawą, świadczy że nie powinni trafić do tego zawodu. Na jednym z gimnazjów wisi baner "Nie zabierajcie nam naszego gimnazjum" - kuriozum!!! Wcześniej w owym gimnazjum przez 40 lat była szkoła podstawowa, którą mimo protestów rodziców i całej dzielnicy właśnie "zabrano" na gimnazjum. Nikt się wtedy nie liczył ani z dziećmi, ani z ich rodzicami, teraz larum bo to MY jesteśmy zagrożeni.[/quote] Bardzo dziwne, należy sprawdzić czy ta Pani na pewno cały tydzień od rana do wieczora pracuje w szkole.


Temat ID: 50881

[quote=~Irek][quote=~mądrość ludowa]Nauczyciele i aktorzy ,to ludzie najbardziej oderwani od rzeczywistości.Najbardziej zadufani w sobie,a co za tym idzie trudno ich zmusić do logicznego i realnego myślenia.[/quote] dobrze, że Ciebie nie nauczyciele uczyli w szkole[/quote] [quote=~Irek][quote=~mądrość ludowa]Nauczyciele i aktorzy ,to ludzie najbardziej oderwani od rzeczywistości.Najbardziej zadufani w sobie,a co za tym idzie trudno ich zmusić do logicznego i realnego myślenia.[/quote] dobrze, że Ciebie nie nauczyciele uczyli w szkole[/quote]Spotkałem w życiu kilku dobrych,którzy potrafili przekazać swoją wiedzę,ale to nie zmienia sensu mojej poprzedniej wypowiedzi.


Temat ID: 50881

moja żona jest nauczycielem mianowanym i przynosi do domu 2.200 zł. Pracuje cały tydzień od rana do wieczora. Ludziom, którzy nigdy nie widzieli pracy nauczyciela poza lekcjami wydaje się, że nic nie robią. W normalnym kraju każdy nauczyciel powinien tą robotę rzucić właśnie z powodu wynagrodzenia. A czy ktoś przymuszał tę panią do tego zawodu? Niech się przebranżuje jak jej nie odpowiada. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Przykład jaki dają nauczyciele dzieciom i młodzieży swoją postawą, świadczy że nie powinni trafić do tego zawodu. Na jednym z gimnazjów wisi baner "Nie zabierajcie nam naszego gimnazjum" - kuriozum!!! Wcześniej w owym gimnazjum przez 40 lat była szkoła podstawowa, którą mimo protestów rodziców i całej dzielnicy właśnie "zabrano" na gimnazjum. Nikt się wtedy nie liczył ani z dziećmi, ani z ich rodzicami, teraz larum bo to MY jesteśmy zagrożeni.


Temat ID: 50881

[quote=~mądrość ludowa]Nauczyciele i aktorzy ,to ludzie najbardziej oderwani od rzeczywistości.Najbardziej zadufani w sobie,a co za tym idzie trudno ich zmusić do logicznego i realnego myślenia.[/quote] dobrze, że Ciebie nie nauczyciele uczyli w szkole


Temat ID: 50881
 • by ~as
 • 449 dni temu

[quote=~xxx]Czas się przekwalfikować i nie męczyć się w tym zawodzie.Zacząć pracować 40 godz.tygodniowo i mieć 26 dni urlopu . Męczyć się 21 godz tygodniowo ,mieć 3 miesiące wolnego w roku, 3 lata urlopu płatnego . to nie jest godziwe.[/quote] tak właśnie mają nauczyciele 40godz tyg i 26 dni urlopu


Temat ID: 50881

co to jest strajk w glowach się przewraca moja corka od poniedziałku ogłasza strajk i nie idzie do szkoły czy wy powariowaliscie


Temat ID: 50881

[quote=~POLAK ]Nie jestem nauczycielem natomiast podziwiam i pozdrawiam tych, którzy STRAJKOWALI ! Łamistrajkom, którzy dali się zastraszyć PiSowi powiem krótko...wcześniej czy później ta zaprzańska PiSowska władza i tak po was przyjdzie![/quote] Jestem nauczycielem, dalam sie zastraszyć, jest mi wstyd.


Temat ID: 50881

Nauczyciele i aktorzy ,to ludzie najbardziej oderwani od rzeczywistości.Najbardziej zadufani w sobie,a co za tym idzie trudno ich zmusić do logicznego i realnego myślenia.


Temat ID: 50881
 • by ~xxx
 • 449 dni temu

Czas się przekwalfikować i nie męczyć się w tym zawodzie.Zacząć pracować 40 godz.tygodniowo i mieć 26 dni urlopu . Męczyć się 21 godz tygodniowo ,mieć 3 miesiące wolnego w roku, 3 lata urlopu płatnego . to nie jest godziwe.


Temat ID: 50881

[quote=~Podatnik]"Pedagodzy walczą chociażby o lepszą płacę czy zachowanie miejsc pracy. "- Dziękuje Ci redakcjo , że napisaliście o co tak naprawdę chodzi w tym strajku, bo na pewno nie o dobro uczniów jak to próbuje wcisnąć ludziom pan Broniarz. Wstyd nauczyciele, że w imię swoich interesów wykorzystujecie uczniów !!!!!! I czego wy macie ich nauczyć - cwaniactwa, zakłamania, myślenia tylko o sobie.... ?!? Ogólnie wiadomo , że gimnazja to chybiony pomysł - wsadzać uczniów w najgorszym wieku ( okres totalnego buntu wobec wszystkiego) do jednej szkoły z nowymi nauczycielami którzy uczniów nie znają, których dopiero poznają , przecież to beczka prochu !!! A w ogóle to ile nauczyciele zarabiają bo ciągle w kółko wołają jakiś podwyżek , a w prasie i telewizji można przeczytać , że nauczyciele zarabiają pieniądze o których inne grupy zawodowe mogą w Polsce pomarzyć, więc jak to jest i to jeszcze przy tak małej liczbie przepracowanych godzin w roku ?[/quote] moja żona jest nauczycielem mianowanym i przynosi do domu 2.200 zł. Pracuje cały tydzień od rana do wieczora. Ludziom, którzy nigdy nie widzieli pracy nauczyciela poza lekcjami wydaje się, że nic nie robią. W normalnym kraju każdy nauczyciel powinien tą robotę rzucić właśnie z powodu wynagrodzenia.


Temat ID: 50881
 • by ~121
 • 449 dni temu

[quote=~Dr]Ja też chcę gwarancji 5 lat zatrudnienia,podwyzke, nie mam 3,5miesiecy urlopu pracuje 40 godz tyg. a jak trzeba to zostaje po godzinach.Mam wyższe wykształcenie. Zmiencie pracę drodzy"pseudo pedagodzy"[/quote] załóż związki zawodowe i walcz - masz prawo


Temat ID: 50881

"Pedagodzy walczą chociażby o lepszą płacę czy zachowanie miejsc pracy. "- Dziękuje Ci redakcjo , że napisaliście o co tak naprawdę chodzi w tym strajku, bo na pewno nie o dobro uczniów jak to próbuje wcisnąć ludziom pan Broniarz. Wstyd nauczyciele, że w imię swoich interesów wykorzystujecie uczniów !!!!!! I czego wy macie ich nauczyć - cwaniactwa, zakłamania, myślenia tylko o sobie.... ?!? Ogólnie wiadomo , że gimnazja to chybiony pomysł - wsadzać uczniów w najgorszym wieku ( okres totalnego buntu wobec wszystkiego) do jednej szkoły z nowymi nauczycielami którzy uczniów nie znają, których dopiero poznają , przecież to beczka prochu !!! A w ogóle to ile nauczyciele zarabiają bo ciągle w kółko wołają jakiś podwyżek , a w prasie i telewizji można przeczytać , że nauczyciele zarabiają pieniądze o których inne grupy zawodowe mogą w Polsce pomarzyć, więc jak to jest i to jeszcze przy tak małej liczbie przepracowanych godzin w roku ?


Temat ID: 50881
 • by ~K
 • 449 dni temu

Pielegniarka w Kutnowskim szpitalu z licencjatem ma 1600 zł na ręke 28 lat pracy noce i święta, CZY TO NIE JEST ŻENUJĄCE, ale taka jest prawda


Temat ID: 50881
 • by ~jan
 • 449 dni temu

A gdzie jest zapisane ,że nauczycielem musi być do emerytury.W innych zakładach zwalniają i jest ok.A tu wielki krzyk.


Temat ID: 50881

Nie jestem nauczycielem natomiast podziwiam i pozdrawiam tych, którzy STRAJKOWALI ! Łamistrajkom, którzy dali się zastraszyć PiSowi powiem krótko...wcześniej czy później ta zaprzańska PiSowska władza i tak po was przyjdzie!


Temat ID: 50881

Czy w proteście za nieprzepracowany dzień będą chcieli zapłatę?????


Temat ID: 50881

"Pedagodzy walczą chociażby o lepszą płacę czy zachowanie miejsc pracy. "- Dziękuje Ci redakcjo , że napisaliście o co tak naprawdę chodzi w tym strajku, bo na pewno nie o dobro uczniów jak to próbuje wcisnąć ludziom pan Broniarz. Wstyd nauczyciele, że w imię swoich interesów wykorzystujecie uczniów !!!!!! I czego wy macie ich nauczyć - cwaniactwa, zakłamania, myślenia tylko o sobie.... ?!? Ogólnie wiadomo , że gimnazja to chybiony pomysł - wsadzać uczniów w najgorszym wieku ( okres totalnego buntu wobec wszystkiego) do jednej szkoły z nowymi nauczycielami którzy uczniów nie znają, których dopiero poznają , przecież to beczka prochu !!! A w ogóle to ile nauczyciele zarabiają bo ciągle w kółko wołają jakiś podwyżek , a w prasie i telewizji można przeczytać , że nauczyciele zarabiają pieniądze o których inne grupy zawodowe mogą w Polsce pomarzyć, więc jak to jest i to jeszcze przy tak małej liczbie przepracowanych godzin w roku ?


Temat ID: 50881

Zwykła zawiść. Brak słów. A dzięki komu masz wyższe wykształcenie??? Na pewno nie tylko dzięki sobie. Mam w domu nauczyciela więc wiem ile pracują. Nie 40 godzin jak ty tylko znacznie więcej żeby twoje dzieci miały ciekawe zajęcia i były nauczone. Więc trochę więcej wsparcia mili państwo dla innych grup zawodowych


Temat ID: 50881
 • by ~Dr
 • 449 dni temu

Ja też chcę gwarancji 5 lat zatrudnienia,podwyzke, nie mam 3,5miesiecy urlopu pracuje 40 godz tyg. a jak trzeba to zostaje po godzinach.Mam wyższe wykształcenie. Zmiencie pracę drodzy"pseudo pedagodzy"


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*