Od wczoraj do niedzieli w Kutnie trwa XIII edycja Złotego Środka Poezji, a już dzisiejszego wieczoru widownia Kutnowskiego Domu Kultury została oczarowana przez najbardziej rozpoznawalną gwiazdę, a raczej gwiazdy festiwalu. Zespół Raz Dwa Trzy, czyli Adam Nowak oraz pięciu znakomitych instrumentalistów dali świetny koncert, na który czekali nie tylko miłośnicy poezji.

Koncert grupy, która obchodzi 25-lecie swojego istnienia rozpoczął utwór "Idź swoją drogą", którego autorem  słów jest Wojciech Młynarski. Nie zabrakło również najbardziej znanych utworów: "Jutro możemy być szczęśliwi" oraz "I tak warto żyć", które zostały nagrodzone największymi brawami.

Tegoroczna edycja festiwalu, który po raz czwarty odbywa się bez jego twórcy - Artura Fryza, rozpoczęła się wczoraj w Łódzkim Domu Kultury debatą nt. poezji piosenki. Jednak festiwal, to przede wszystkim dwa ogólnopolskie konkursy: Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy 2016 roku, na który nadesłano aż 72 debiutanckie tomiki oraz Ogólnopolski Otwarty Konkurs Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca, który podczas tegorocznej edycji odbędzie się już po raz jedenasty.

Jutro w CTMiT o 18. autorskie spotkanie z Bronką Nowicką, ubiegłoroczną laureatką Literackiej Nagrody Nike za ta tom „Nakarmić kamień”, złożony z 44 małych poematów prozą. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Między Słowami, a poprowadzi je Artur Burszta, dyrektor i właściciel wydawnictwa Biuro Literackie.

W sobotnie południe "Wierszyki rodzinne", czyli spotkanie z Michałem Rusinkiem, a o 18. koncert duetu Babu Król oraz wręczenie nagród Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Artura Fryza.

W niedzielę natomiast o 11. w CTMiT Ogólnopolski Otwarty Konkurs Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca, a o 13. spotkanie z laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Artura Fryza.

Wydarzeniem zamykającym festiwal będzie koncert projektu Dylan.pl, również w CTMiT o 18. Zespół Dylan.pl to akustyczny kwartet, który oferuje własne aranżacje utworów Boba Dylana – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji. Po koncercie odbędzie się spotkanie z Filipem Łobodzińskim, którego tłumaczenie książki „Duszny kraj” z tekstami Boba Dylana ukazało się w lutym tego roku.

Zapraszamy!

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


2 komentarze

Temat ID: 50934

zespół się nie popisał widziałem lepsze w Warszawie:|


Temat ID: 50934

Zespół tworzy niesamowitą atmosferę. Rewelacyjny koncert - w dodatku zagrane kawałki z płyt 1-2-3 Młynarski i Osiecka. Proponuję by zaprosić zespół na Święto Róży. Jeśli nie w tym roku, to przynajmniej w kolejnym roku.


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*