Nowy-stary starosta. Debich wybrany ponownie

Krzysztof Debich został przed chwilą ponownie wybrany na stanowisko starosty. Nowy-stary szef powiatu miał tylko jednego kontrkandydata... Wiesława Bryłkę. W głosowaniu nie brała udziału opozycja, która wyszła z sali. Decyzja zapadła 13 głosami, z czego tylko jedna osoba wskazała na W. Bryłkę.

Przypomnijmy, że głosowanie nad wyborem nowego szefa powiatu musiało odbyć się po odwołaniu Debicha przez wojewodę. Powodem było złamanie przepisów o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej podczas pełnienia funkcji starosty.

Podczas obrad przeprowadzono także wybór wicestarosty. I tutaj nie było niespodzianek - stanowisko objął Zdzisław Trawczyński. Również w tym wypadku głosowało jedynie 13 radnych jednak tym razem wszyscy byli "za".

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


31 komentarzy

Temat ID: 51011

Debich i koalicja mogą ogłosić tryumf. Zrobili to, co innym nawet nie przyszłoby do głowy. Parcie do władzy było silniejsze od minimum przyzwoitości w życiu publicznym. Dotyczy to nie nie tylko Debicha i jego komitetu, ale także PSL z Trawczyńskim, PO z Urbaniakiem, czy też tzw. "niezależnych" radnych. Bryłka jak zwykle dał się podpuścić i zrobił z siebie pośmiewisko. Koalicjanci mogą być z siebie dumni. Takim postępowaniem i lekceważeniem ludzi są już blisko tych, co recytowali taki głupawy, ale groźny wierszyk, bliski klimatom Zdzicha Kielicha: Już z Aurory wystrzał padł, odegrzmiał pokoleniom, na całą Rosję, na cały świat, zwycięstwo, wolność, Lenin..."


Temat ID: 51011

Radny Ziółkowski i Wiesław Bryłka, dobrali się jak w korcu maku, pasują do siebie jak ulał. Radny chyba będzie kandydował w następnych wyborach z list OIO, bo żaden inny komitet go nie przyjmie, no może jeszcze ten od Walczewskiego i Dąbrowskiej.


Temat ID: 51011

do MJ może i dEBICH jest bez honoru, ale przecież ma potrzeby a to dla nich jest w tym powiecie przecie wiecie


Temat ID: 51011
 • by ~P.
 • 366 dni temu

Takie rzeczy tylko w Kutnie.


Temat ID: 51011

W Bryłka na dyrektora Dermexu !!!!!!!!!!!!!!!!


Temat ID: 51011
 • by ~???
 • 366 dni temu

[quote=~Tomasz]Brawo radny Ziółkowski[/quote] A co to on zgłosił Bryłkę? Ogólnie artykuł na wyraźne braki: - kto zgłosił Wiesława Bryłkę i uznał, że to byłby najlepszy starosta? - jest napisane, że opozycja wyszła. Dlaczego?


Temat ID: 51011

Brawo radny Ziółkowski


Temat ID: 51011

[quote=~bolo]Przecież lepszy stary starosta niż zarząd komisaryczny[/quote] Proszę nie żartować. (miało być bardziej dosadnie ale koniec końców jest wersja kulturalna).


Temat ID: 51011

Ten post proszę traktować, jak KONDOLENCJE, CZARNĄ KLEPSYDRĘ dla umarłych obyczajów i rządzących zdziczałych obyczajów w lokalnym, politykierskim szambie!!! "Skandal, żenada, jakakolwiek samokrytyka nie istnieje w wykonaniu tej nicości, brak jakiejkolwiek kultury bycia, obycia, odrobiny przyzwoitości, brak elementarnych zasad etyki, moralności, ot po prostu, zwykłe prostactwo i obyczajowe, politykierskie chamstwo!!! W przypadku setek tysięcy firm oraz licząc miliony Ludzi w nich zatrudnionych, takie obyczajowe szambo byłoby rozjechane w trybie art. 52 KP i natychmiastowe wydalenie ich z każdej, cywilizowanej struktury, a tu, w tym bezhołowiu i braku podstawowych norm cywilizowanego Narodu wybierają się sami w sobie, boooo.... tak stanowi ich "prawo", prawo dżungli i buszujących po palmach zdziczałych małp, z całym szacunkiem do tych sympatycznych zwierzątek. Tak, ta "ryba" psuła się od głowy, ale żeby tak szybko przeszła zaraza do lokalnego "ogona" ??! No cóż, niestety, ale takie "standardy" wyznaje politykierski pół-światek rodem z upadłego komuszego zet-es-elu i pobratymców z upadłego komuszo-różowego, niegdysiejszego ka-el-dowskiego szambełka rudego tłuko-truska oraz pello-komuszech platfusomersów!!!" P.S. Jedna szopka w waraszawce w głównej roli rudzielca z burako-kseli, a druga komedia z udziałem nadętego, opętanego zakłamaną politykierką bufona chadzającego po sali "radzieckiej w walonkach i bolszewickiej kufajce"! Zgadnijcie, KTO za ten ich politykierski cyrk i małpowanie płaci, oooogromne pieniądze, niestety !


Temat ID: 51011

do ghu został i głosował za. jak to skomentować?


Temat ID: 51011

Przecież lepszy stary starosta niż zarząd komisaryczny


Temat ID: 51011

Zdumiewa mnie w tym wszystkim jedno - zero refleksji ze strony obozu rządzącego. Poszło jak bułka z masłem. Interesuje mnie, kto wyszedł, a kto został - jak głosował młody wilk ?


Temat ID: 51011

Może czas pojechać pod to starostwo?


Temat ID: 51011

BRAK HONORU. PRZED WOJNĄ POLSKI OFICER ZA TAKIE COŚ BY SOBIE W ŁEB STRZELIŁ A TUTAJ PROSZĘ STAROSTA WRACA TYLNYMI DRZWIAMI - KUTNO W PIGUŁCE.


Temat ID: 51011

Jednym słowem cyrk.


Temat ID: 51011
 • by ~ghu
 • 367 dni temu

A Ziolkowski wyszedł czy został


Temat ID: 51011

gratulacje Panie Starosto wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu


Temat ID: 51011
 • by ~?
 • 367 dni temu

[quote=~nicki]Bartosz Serenda za Bryłką. :D[/quote] Już redakcja poprawiła i wytarła gumką ten wpis. Czemu?


Temat ID: 51011

PiS w Kutnie nic nie znaczy, na szczęście, wyobraźcie sobie Klopotowskiego jako starostę. Kompromitacja całego środowiska PIS, że przewodzi im Klopotowski. Jeśli lider partii jest najlepszy, to jaki poziom reprezentują inni członkowie PIS w Kutnie. Obciach totalny być w partii rzadzonej przez Klopotowskiego.


Temat ID: 51011
 • by ~MJ
 • 367 dni temu

i to jest k.... skandal w biały dzień. Debich okazał się człowiekiem bez honoru a ta jego grupa wsparcia okazała się..... ehh szkoda gadać........ referendum w całym powiecie i po sprawie.....


Temat ID: 51011

niezła farsa... standardy polityczne jakby żywo przeniesione z Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej


Temat ID: 51011

Nigdy nie oddam głosu na żaden komitet i platformę także macie minus 9 głosów ode mnie i mojej family


Temat ID: 51011

Fajnie. Wyborców mamy w Kutnie super


Temat ID: 51011

brawo krzysiek i znowu szczeny opadły 12/1 a co do opozycji czemu nie zagłosowała przeciw tak szanują demokracje pisiory,nie powinni brać udziału w wyborach za rok do powiatu bo i po co, jak znowu będą wychodzić na czele z tym swoim pełnonocnikiem.


Temat ID: 51011

Wypieprzają kogoś oficjalnie, przez drzwi, a on hyc przez małe okienko w kiblu... i już jest z powrotem!


Temat ID: 51011

[quote=~Chory kraj]Takie odwołanie powinno być ostateczne a nie kolejne wybory :/[/quote] Jak widać ktoś tu nie ma honoru. I jeszcze jedno. Co to za opozycja. Zabrali zabawki i poszli do innej piaskownicy.


Temat ID: 51011
 • by ~112
 • 367 dni temu

to dopiero złodzieje ...........nie, przepraszam :gada2: malwersanci.............


Temat ID: 51011
 • by ~xD
 • 367 dni temu

Brawo koalicja! A tak się gardłowali internetowi szczekacze, że to już koniec Debicha.


Temat ID: 51011
 • by ~As
 • 367 dni temu

głosowanie było tajne, więc ciekawe skąd redakcja ma informacje kto jak głosował? może Debich w ramach dobrego zwyczaju zagłosował na Bryłke.


Temat ID: 51011

Bartosz Serenda za Bryłką. :D


Temat ID: 51011

Takie odwołanie powinno być ostateczne a nie kolejne wybory :/


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*