Nieco ponad tydzień temu kolicja w radzie powiatu poczyniła nowe uzgodnienia, dotyczące bezpośrednio pracy starostwa powiatowego. W protokole zanotowano m.in. konsultowanie każdej decyzji kadrowej z członkami zarządu czy przekazywanie wolnych środków pieniężnych na inwestycje drogowe. Dodatkowo do końca maja bieżącego roku ma zostać zlikwidowane stanowiska rzecznika prasowego starostwa oraz pełnomocnika starosty ds. pacjenta.

Stanowisko pełnomocnika starosty ds. pacjenta zostało utworzone w 2015 roku. Jego powołanie miało służyć poprawie sytuacji pacjentów korzystających ze świadczeń medycznych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym, a poprzez to poprawę wizerunku placówki. Funkcję tę pełniła do tej pory Beata Krukowska i to do niej można było składać m.in. skargi i wnioski. Do kogo kierować będzie można je z początkiem czerwca? Tego starostwo póki co nie wie.

Jeśli chodzi o rzecznika prasowego starostwa Jacka Saramonowicza, to przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Nie wiadomo, kiedy powróci o pracy. Jego obowiązki przejęli częściowo sekretarz starostwa Dariusz Jabłoński oraz Ewa Chłopska-Wasielewska z Referatu Promocji i Informacji. 

Postanowiliśmy zapytać członków koalicji o powody podpisania nowych uzgodnień. W tym celu skontaktowaliśmy się z Arturem Gierulą, który w imieniu Platformy Obywatelskiej podpisał protokół. Niestety odmówił udzielenia komentarza.

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


Poprzedni news
Kondolencje

14 komentarzy

Temat ID: 51023
  • by ~heh
  • 394 dni temu

KCI o coś pyta, no,no ,no. Warto było czekać na te chwilę. A pan rzecznik bardzo chory? Och, wszyscy współczujemy. Przypomina mi się wierszyk o panu kotku, który był chory i leżał w łóżeczku i przyszedł pan doktor itp. itd.


Temat ID: 51023

Heh! "kolicja" brawo, a mimo że ukończyłem tylko gimnazjum, napisałbym KOALICJA. Pan prof. Miodek, na pewno jest z Was dumny.


Temat ID: 51023

Pan Rzecznik jako polityk powinien wiedzieć, że w tym światku obowiązuje naczelna zasada - "Nie przejmuj się tak za bardzo swoją rolą, bo i tak ciebie wy....". Z drugiej strony interesuje mnie, kiedy wezmą się za pana Darka J. Dla higieny i przykładu należałoby ten urząd nieco oczyścić.


Temat ID: 51023

Czyli stanowiska straciły osoby które pracowały bez zaplecza partyjnego.Ja korzystałem z pomocy Pani Pełnomocnik d.s pacjentów i jestem zadowolony.Uważam że była to osoba kompetentna i dużą wiedzą posiadała.


Temat ID: 51023
  • by ~Iza
  • 394 dni temu

[quote=~john]Czy ta pani Chłopska-Wasielewska z referatu promocji jest żoną byłego radnego powiatowego z KOmitetu Obywatelskiego? Może ktoś wie?[/quote] Taaa Oboje mają parcie na szkło. No ale jak się nie ma porządnego wykształcenia trzeba sobie radzić. Biegać itp


Temat ID: 51023

Proponuję abyśmy teraz my stali się rzecznikami Pana doktora Jacka i powiadomili ZUS aby odpowidni doktor przebadał P.Jacka na okoliczność choroby i pobierania zasiłku chorobowego z naszych składek.


Temat ID: 51023

Czy ta pani Chłopska-Wasielewska z referatu promocji jest żoną byłego radnego powiatowego z KOmitetu Obywatelskiego? Może ktoś wie?


Temat ID: 51023

Nie wiem kto napisał ten artykuł , ale właściwie to ta pani jako pełnomocnik nic dla pacjentów nie zrobiła a zresztą chyba miała być na chwilę bo faktycznie ta funkcja w jej wykonaniu jest całkowicie zbędna no chyba poza tym ,że przynosi jej korzyści finansowe. A jakie można było do niej składać skargi? Czy je rozpatrywała i czy miała ku temu kwalifikacje? A wnioski jakie i o co? Czy ktoś kto to napisał wie o czym w ogóle mówi?I co się stało? pacjenci wpadli w rozpacz? Nie rozpaczajcie dostanie następną dobrą posadę.A może by tak zapytać co ta pani zrobiła dla pacjentów? Jakie skargi rozpatrzyła i z jakim efektem?


Temat ID: 51023

Dziękujemy tej pani


Temat ID: 51023


Temat ID: 51023

Teraz tylko czekać jak pani od pacjentów będzie piastować kolejną intratną posadkę. Bezrobotna nie będzie na pewno, nie pozwolą jej! Jaki twór powstanie tym razem? :lol:


Temat ID: 51023

Buahahaha niedorzecznik spokojnie Krzysio ci zalatwi robotę pewnie w arrk


Temat ID: 51023

Czy ja dobrze rozumiem-czy to zwolnienie może oznaczać koniec tak pięknej kariery . Panie Ja;cóś;tak mi Pana żal,kibicuję Panu i czekam gdzie teraz wypłyniesz,podpowiadam Ci rzecznikowanie dla PiNi.Ja-cóś tu nie rozumiem. . .


Temat ID: 51023

"Nieco ponad tydzień temu kolicja w radzie powiatu"??? Co to jest "kolicja"? Analfabetyzm wtórny to wiem co to jest, ale kolicja to nie mam pojęcia.


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*