[WIDEO] Straż graniczna rozbiła grupę przestępczą w Woli Kałkowej

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o likwidacji nielegalnej fabryki papierosów, znajdującej się w Woli Kałkowej (gm. Bedlno). Ujawnili ją funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, którzy rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i obrotem nielegalnych papierosów. Poniżej przedstawiamy materiał wideo z kwietniowej interwencji. 

Przypomnijmy, że w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych (6 i 7 kwietnia) funkcjonariusze Straży Granicznej na gorącym uczynku zatrzymali 3 obywateli Łotwy w wieku od 25 do 39 lat oraz 43-letniego Polaka i 39-letniego bezpaństwowca. Wszyscy mężczyźni pracowali przy produkcji nielegalnych papierosów. Na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów akcyzowych oraz ponad 2 600 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości prawie 1,8 mln zł i 870 000 sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 600 tys. zł.  Ponadto w samochodach stojących na posesji i halach magazynowych znaleziono półprodukty do wytwarzania papierosów, m. in. gilzy papierosowe, rolki papierowe, kartki z nadrukami nazw wyrobów tytoniowych różnych marek. 

Autor:

Te informacje oraz wiele innych można dostac w Gazecie Lokalnej Kutna i Regionu.


10 komentarzy

Temat ID: 51026

Amen się pruje


Temat ID: 51026

Roman trzy tam pracował?


Temat ID: 51026

Piszecie o tym małym takim romunku czy cyganku ? ona ma wrzody na napletku?


Temat ID: 51026

Piszecie o tym małym takim romunku czy cyganku ? ona ma wrzody na napletku?


Temat ID: 51026

Mareczku mój kochany czy zostałeś też zatrzymany ? Odezwij się .. wiem że to czytasz!!!!:gada2: Chyba że razem z czesiem rzucasz towarem po mieście?


Temat ID: 51026

39 letni bezpanstwowiec? To skąd się wziął z matplanety?


Temat ID: 51026

Te "teletubisie" czy jak tam, manufaktura jedno i drugie "u" otwarte.


Temat ID: 51026

Wielka szkoda :( Żeby tak bezmyślnie niszczyć kreatywnych i przedsiębiorczych ludzi :( Jestem pewien że to swoje przedsiębiorstwo rozkręcili bez dofinansowania z urzędu pracy :) Zamiast tak bezmyślnie zamykać , to można przecież by było zalegalizować , naliczyć zaległa akcyzę do zapłaty i stworzyć rodzimą nową markę papierosów np " Kutnowska Manufaktóra Tytoniowa " :)


Temat ID: 51026

Wow ale wynik


Temat ID: 51026
  • by ~112
  • 395 dni temu

:gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::gitara::piwo:


Skomentuj...

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Podany zostaje tylko do wiadomości redakcji*